14 Mayıs’ta küresel güçlerin şansı var mı?

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihi bir grup toplantısına şahitlik ettik. Erdoğan, çeşitli dönemlerde siyasete kazandırdığı ve bugün 6'lı masanın kirli ayağı rolünü oynayan...

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihi bir grup toplantısına şahitlik ettik. Erdoğan, çeşitli dönemlerde siyasete kazandırdığı ve bugün 6'lı masanın kirli ayağı rolünü oynayan figüranlara haddini bildirdi.
Siyasetin nankör bir meslek olduğunu biliyorduk ama bu kadarını da tahmin etmiyorduk. Erdoğan'ın geçmiş dönemde cumhurbaşkanı, başbakan, bakan ve milletvekili yaptığı isimlerin Türkiye düşmanlığına soyunması gerçekten ibret verici bir durum.
Buna son örnek, Kandil ağzıyla siyaset yaparak PKK'nın oylarına göz kırpan Ali Babacan. Erdoğan'ın Babacan hakkındaki sözleri yenilir yutulur gibi değildi:
"Bu ahlaksız çıkmış, geleceklermiş de hesabını soracaklarmış. Rekabetin oluşması lazımmış. Sen git çocuk bezi satmaya devam et, senin işin değil bu. 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı."
Ahmet Davutoğlu'na...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
6’lı masadan son kulisler 30 Ocak 2023 | 1.015 Okunma Yeni bir lider doğuyor!.. 29 Ocak 2023 | 2.179 Okunma Altılı Masa’nın son umudu Erdoğan’ı aday yaptırmamak 28 Ocak 2023 | 503 Okunma Akşener, Cihan Paçacı’yı neden harcadı? 27 Ocak 2023 | 1.620 Okunma Ayşenur’un bile yüzü kızardı, siz hâlâ utanmadınız! 26 Ocak 2023 | 2.000 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar