Yasaklayın gitsin (2)

Geçen haftaki yazımızda; Nihat Özdemir Federasyonu’nun ortaya attığı yabancı futbolcu sayısının azaltılmasına dair konunun gündem değiştirme amaçlı olduğunu, zamanlaması itibarıyla da bu tespitimizi doğrular nitelik taşıdığından bahisle sirk-palyaço-cambaz benzetmesini paylaşmıştık.

1951 yılından bugüne kadar hayatımızda önemli bir yer tutan yabancı futbolcu sayı ve şartlarının sürekli değiştirilmek istenmesi, sorunun hala daha doğru tespit edilemediğini göstermesi bakımından da ilginçtir.

Göreve gelen hemen hemen her federasyon (Fatih Hoca’nın 2015’deki düzenlemesinin ilk hali hariç) üstüne vazife olan Türk Futbolunu geliştirme mevzuuna nedense yabancı sayısını arttırıp, azaltarak çare bulacağını düşünüyor. Bizim sorunumuz yabancı futbolcu sorunu değil ki, bizim sorunumuz; Türkiye’de uluslararası kalitede ve yeterlilikte yerli ve milli oyuncu yetişmemesi sorunu.

Gerçi ve sanki sadece futbolcu mu yetişmiyor bu topraklarda uluslararası yeterlik ve standartta?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BAŞKANDAN KOL BÖREĞİ 05 Ağustos 2020 | 40 Okunma YA ŞİŞ YANACAK, YA KEBAP 29 Temmuz 2020 | 37 Okunma Asansör olmasınlar 22 Temmuz 2020 | 30 Okunma Ne umduk, ne bulduk? 15 Temmuz 2020 | 31 Okunma Şenol Hoca haklı 08 Temmuz 2020 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar