Yalan rüzgarı

Cahilin birisi “Kurban” konusu hakkında ahkam kesiyormuş; “”çocuğu olmayan Hz Davut: “ Ey Allahım, bana bir kız çocuğu lütfedersen onu sana kurban edeceğim” demiş. Duası kabul olunan Davut Peygamber...

Cahilin birisi “Kurban” konusu hakkında ahkam kesiyormuş; “”çocuğu olmayan Hz Davut: “ Ey Allahım, bana bir kız çocuğu lütfedersen onu sana kurban edeceğim” demiş. Duası kabul olunan Davut Peygamber kızının adını Ayşe koymuş. Gel zaman, git zaman çocuğun kurban edileceği vakit gelmiş, Hz Davut tam kızı Ayşe’yi yatırıp kurban edeceği sırada Azrail Meleği göklerden bir keçi ile çıkagelmiş ve “kızı bırak bunu kurban et Ey Davut” demiş. Dinleyenlerden birisi artık dayanamamış ve “ yahu bunun neresini düzelteyim, Hz. Davut değil, Hz İbrahim, kız değil erkek, keçi değil koç, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail” demiş.””

Çarşamba gecesi NTV Stüdyolarında Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım DEMİRÖREN’i dinlerken, nedense bu fıkra geldi aklımıza. Medyanın “ağır top”larının karşısında rahat olmaya çalışan Federasyon Başkanı, ilan edilmemiş bir Genel Kurul öncesi adaylık için nabız yoklama gayreti içinde gibiydi.

Sezonun ikinci yarısının başlamasıyla birlikte yaşanan gelişmeler ve kamuoyunun bunlara verdiği tepki, her ne kadar “ben bir kulüp başkanına cevap vermeye çıkmadım” dese de Yıldırım Başkan’ı tedirgin etmiş görünüyor. Fatih Hoca’nın maaşı ile Guus HİDDİNK’in maliyetini mukayese etmesi, Beşiktaş’tan alacağı hakkındaki itiraz/itirafları, Arda TURAN – Fatih TERİM- Emre BELÖZOĞLU üçgeninde yaşananlar hakkında dile getirdikleri cevaptan çok yeni sorular doğmasına yol açar nitelikteydi.

Birkaç hafta önce Şehit ve Gazi Polislerimiz için Emniyet Genel Müdürlüğüne 3 Milyon TL bağışta bulunan Futbol Federasyonumuz ve Yıldırım Başkan, ne hikmetse o gün Ankara’da Sn. Cumhurbaşkanı ve Sn. Başbakan’la görüşemedikleri gibi ne de İçişleri Bakanı tarafından kabul edildiler. Spor Bakanımız Akif Ç. KILIÇ ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Hanımefendi de olmasa bu ziyaret tam bir turistik seyahata dönecekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üç mektup 19 Şubat 2020 | 64 Okunma STEAUA BUCHAREST 12 Şubat 2020 | 38 Okunma ŞAHİN L. ARKİN 05 Şubat 2020 | 36 Okunma ARDA BAHANE Mİ? 29 Ocak 2020 | 88 Okunma Yerli ve milli 22 Ocak 2020 | 38 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar