Ya düşerse?

Kapitalizmin ezdiği/üzdüğü kitlelere kısa yoldan zengin olma imkânı sağlayan bir araç olan toto/loto/piyango gibi “havadan” para kazanma yollarını duyurup, yaygınlaştırmak için bolca kullanılıyordu.

Kapitalizmin ezdiği/üzdüğü kitlelere kısa yoldan zengin olma imkânı sağlayan bir araç olan toto/loto/piyango gibi “havadan” para kazanma yollarını duyurup, yaygınlaştırmak için bolca kullanılıyordu. (gerçi piyangodan/lotodan zengin olup da mutlu olana pek rastlanmamıştır ya!)

İnsanlar bilet aldıklarında kısacık bir ân için bu hayali kurarlar; Ya Çıkarsa diye.

Şimdi ise milyonlarca Fenerbahçeli her hafta aynı kâbusu görerek uyanıyor uykudan ve kan ter içinde; “ Ya Düşersek?” diye.

Yeni Başkan (gerçi 10 ay oldu Ali Bey, Başkan seçileli pek yeni değil artık) ve Sportif Direktörü Comolli’nin büyük bir iş bilmezlikle geldikleri bu noktada, mezkûr akıbet her gün biraz daha yaklaşıyor asırlık camia için. Pazar günü oynanan Ankaragücü maçında ilk 11’de Comolli’nin transfer ettiği/ettirdiği tek oyuncu vardı; Harun. Düşünün gelen diğer oyuncuların ne kadar çöp olduğunu, kadroya bile giremiyorlar yani. Eldeki eskiler zaten geçen senelerden kalan ve çoğu ıskarta adayı futbolcular. Bunlarla zaten Fenerbahçe kümede kalırsa “sürpriz” olur. Fenerbahçe’nin rakibi olan takımların kalecileri mutlaka o hafta “haftanın kalecisi” seçiliyor, Fenerbahçe’nin yiyeceği goller daha maç oynanmadan tahmin ve tarif ediliyor, forvetler o kadar kendine güvensiz ki; topu kale önünde içeri dürtmekten acizler.

Ersun Hoca da bu aralar formsuz, “düşme” korkusu onu da fena halde sarsıyor. Kariyerinin en tehlikeli dönemini geçiriyor. Cesur kararlar vermekle edindiği şöhretini, tutucu/statükocu kararlarla devam ettirmeyeceğini o da biliyor ama “Ya Düşersek?” hiç aklından çıkmıyor. Bazı futbolcularda (Isla, Tolgay vb.) gereksiz yere ısrarcı davranıyor, bazılarını (Jailson) “yok” sayıyor ama o da ne yapsın kadrodaki futbolcuların büyük çoğunluğu kontratları sezon sonu biten oyuncular olduğu için elini taşın altına sokmuyorlar. Takımdaşlık, adanmışlık hak getire (HAK ve Ekici istisna).

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yerli ve milli 22 Ocak 2020 | 32 Okunma YIKTIN PERDEYİ EYLEDİN VİRAN 15 Ocak 2020 | 38 Okunma BAŞKAN'A AYAR 08 Ocak 2020 | 30 Okunma HOMO, HOMİNİ, LUPUS 01 Ocak 2020 | 46 Okunma MARKA DEĞERİ 25 Aralık 2019 | 34 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar