Vekalet savaşları

Siyasi literatüre, Orta Doğu’daki karışıklıkların taraflarını ifade etmek için giren bir tanım aslında Vekâlet Savaşları. Petrol pastasının dağıtımına karar vericilerin, birbirlerinin...

Siyasi literatüre, Orta Doğu’daki karışıklıkların taraflarını ifade etmek için giren bir tanım aslında Vekâlet Savaşları. Petrol pastasının dağıtımına karar vericilerin, birbirlerinin ellerini zayıflatmak amacıyla masadaki rakiplerini çelmelemek için kullandıkları yerel unsurları ifade ediyor (ÖSO/PKK-YPG/DEAŞ/ HAŞTİ ŞABİİ vb.)

Gazetemizin birbirinden yetkin, siyaset ve politika yazarlarından bir defalığına bu deyimi ödünç alarak sizlere başka bir perspektif sunmak istiyorum. Aynı Petrol Savaşlarını andırırcasına Güzel ve Şanssız Ülkemizde de son zamanlarda bir TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) Savaşları yaşanıyor ve gene aynı şekilde oyunun temel aktörleri sahaya kendilerine vekâleten başka başka unsurları sürüyorlar.

Arda TURAN, Bilal MEŞE, Fatih TERİM, Yıldırım DEMİRÖREN, Rıdvan DİLMEN, Göksel GÜMÜŞDAĞ, Lig TV/Bein Sport, NTV/Doğuş gibi isim ve kurumları bir de bu açıdan değerlendirmekte fayda var.

Ekonomik ömrünü geçen sezon tamamladığı halde, ülkenin içinde bulunduğu kritik şartlar ve hassas dengeler sebebiyle-kerhen- bu sezon da Türk Futbolunu “yönetmeye çalışan” ekip sonrası için bütün hazırlıklar ikmal edildi, cepheye sürülecek askerler teçhiz edildi, teknik ve taktik planlar kurmaylar tarafından gözden geçirildi, ufak ufak yoklama ve el-enselere geçildi. Peşrev bitti, kapışma başlıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ASKER SELAMI 16 Ekim 2019 | 20 Okunma BU KADAR CEHALET 09 Ekim 2019 | 26 Okunma Aşı tutmadı mı? 02 Ekim 2019 | 44 Okunma GÜREŞİMİZ NE ALEMDE? 25 Eylül 2019 | 29 Okunma ESKİ TÜFEKLER 18 Eylül 2019 | 34 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar