Tebdil-i mekân

Gerçekten de yeni bir yer, yeni bir mekân, yeni bir muhit insan hayatında değişik, güzel duygulara kapı açan bir dönemi de beraber getirebilir.

 Hele bir de taşındığınız yer “İstanbul’da, Boğaziçi’nde, bir garip Orhan Veli’yim” dediği gibi şairin Boğaziçi’nde Beylerbeyi’nde ise “Boğaziçi şıngır, mıngır” olur size.

Türkiye Futbol Federasyonu Beylerbeyi Tesisleri olarak bilinen Boğaziçi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün ayağının dibindeki yeri ve hemen arkasındaki eski Beylerbeyi Stadı’nı, yolu İstanbul’a düşen ve 1. Köprüden karşıya geçen herkes bilir. İşte orası yapılan bir dizi tadilat ve tamirattan sonra yenilenen hali ile Federasyon Kurulları diye bilinen Merkez Hakem Kurulu, Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu, Temsilciler Kurulu ve Etik Kurul’un yeni evi oldu.

Daha önce Milli Takım’ın Riva’daki tesislerinde bulunan bu kurullar da göç edince Beykoz’da kala kala VAR Room/VAR Odası kaldı. Her ne kadar VAR (video assistant referee) ve AVAR (assistan video assistant referee) görevi yapacak hakemler biraz gözden ırak olsalar da çevresel etkilerden izole olacakları düşünüldüğünde daha sağlıklı kararlar üretmelerini bekleyebiliriz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ASKER SELAMI 16 Ekim 2019 | 20 Okunma BU KADAR CEHALET 09 Ekim 2019 | 26 Okunma Aşı tutmadı mı? 02 Ekim 2019 | 44 Okunma GÜREŞİMİZ NE ALEMDE? 25 Eylül 2019 | 29 Okunma ESKİ TÜFEKLER 18 Eylül 2019 | 34 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar