Quo Vadis Domine!

Roma’yı terk eden Aziz Petrus, Roma’ya dönen Hz. İsa’ya soruyor. “Quo Vadis Domine! -Bu gidiş nereye Hazret?” ve “niye?” diye devam ediyor, Hz. İsa’nın cevabı efsane; “sizin yüzünüzden ikinci...

Roma’yı terk eden Aziz Petrus, Roma’ya dönen Hz. İsa’ya soruyor. “Quo Vadis Domine! -Bu gidiş nereye Hazret?” ve “niye?” diye devam ediyor, Hz. İsa’nın cevabı efsane; “sizin yüzünüzden ikinci kez çarmıha gerilmek için”.  Varoluşçu felsefe için nereye? sözü temel kabul edilir. Ben kimim?, nereden geliyorum?, nereye gidiyorum? sorularının cevabını bulmak için insanlar yıllardır göz nuru dökmüş, yüzlerce eser yazmış-çizmişler.

Yeni yılın ilk yazısında hafif tonda, mutlu, neşeli şeyler yazmak âdettendir. Editörler genelde bu tarz yazılar isterler sayfaları için. Yeni yıldan beklentiler umutlu olmayı gerektirir çünkü. (Aslında değişen bir şey yok, sadece bir rakam değişti 18’di 19 oldu.) Dünya aynı Dünya, Türkiye aynı Türkiye.

Ve Fenerbahçe aynı Fenerbahçe. 112 yıllık tarihi boyunca yaşamadığı/yaşatmadığı kadar sıkıntıyı ve kederi bugünlerde yaşıyor/yaşatıyor sevenlerine. Bunu gören büyük-küçük tüm taraftarlar da Başkan Ali KOÇ’a soruyorlar; “Quo Vadis Domine!” diye. Çünkü gidiş pek hayra alâmet değil. Yaşananlar sanki yaşanacakların yanında pek önemsiz kalacak gibi gözüküyor. Fenerbahçe hızla çöküşe doğru gidiyor, koskoca Titanic’in büyük bir hızla buzdağına doğru yol aldığını gören üç-beş kişinin feryatları, feveranları da duyulmuyor bu arada.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NANDO CANDIR 11 Aralık 2019 | 12 Okunma GRUP DEĞİL ŞURUP 04 Aralık 2019 | 24 Okunma VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ 27 Kasım 2019 | 20 Okunma SÜRDÜREBİLİRLİK 20 Kasım 2019 | 68 Okunma AMME HİZMETİ 13 Kasım 2019 | 27 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar