Pirus Zaferi

Bankalar Birliği ile Süper Lig takımlarımızın birer-ikişer imzaladıkları Düyun-u Umumiye benzeri anlaşmaları duydukça gayr-ı ihtiyari bu sözcükler döküldü ağzımızdan.

Beş senelik yapılan anlaşmalarda en büyük tuzak ilk iki yılın ödemesiz geçilmesi aslında. Bu iki senede kasadan para çıkmıyor gibi gözüküyor fakat yapılandırmada söz konusu edilen tutara faiz işlemeye devam ediyor. Kafanızı finansman maliyeti falan deyip şişirmek istemiyoruz ama bunu değerlendirirken şunu unutmamak lazım toplam yapılandırma 60 ay üzerinden yapılıyor ilk 24 ay herhangi bir ödeme yapılmıyor ama tüm yük kalan 36 ayın üzerine biniyor.

Anlaşmaların altına patır patır imza atan kulüp yönetimleri bunu bilmiyor mu sanıyorsunuz? elbette hepsi biliyor ama o kadar köşeye sıkıştılar ki; en kötü çözüm bile çözümsüzlükten iyidir deyip hayatlarına devam ediyorlar. Hepsi pastanın üzerine konacak çilek peşinde.

İlk 24 ay ödemesiz geçecek sürede kulüp yönetimlerimiz hangi kaynakları üretecekler de kasaya artı değer girişi sağlayacaklar peki?

Şu ana kadar bilinmeyen, yapılmayan ne kaldı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En "beyaz" takım 21 Ağustos 2019 | 43 Okunma Pirus Zaferi 14 Ağustos 2019 | 67 Okunma ÖZÜR YAZISI 07 Ağustos 2019 | 39 Okunma O kafa! 31 Temmuz 2019 | 47 Okunma Zeitgeist 24 Temmuz 2019 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar