O kafa!

Bir Rauf TAMER klasiğiydi “O Kafa”. Çocukluk ve ilk gençlik yıllarımızda Tercüman Gazetesi’ndeki köşesinde sisteme dair eleştirilerde başrol oyuncusu O Kafa idi.

Bir zihniyeti, bir anlayışı temsil ediyor, geri kalmışlığı, bürokratik oligarşiyi, Jakobenizmi tarif etmek gerekince O Kafa demesi anlaşılır ve yeterli oluyordu.

Uzun yıllardır bu tanımın yerine konacak başka bir kelime/cümleye ihtiyaç olmadı. Sonra Merhum Turgut ÖZAL’lı yıllarda O Kafa’nın temsil ettiği zihniyet yerini daha liberal, daha anlayışlı ve daha ılıman bir siyasi iklime bıraktı ve hem Rauf TAMER hem de toplum daha az kullanır oldu O Kafa deyimini.

Şimdi günümüzde, hem de bir spor yazısında O Kafa diyecek ne oldu?, sorunuzun cevabı için okumaya devam etmenizi rica ediyoruz.

Geçtiğimiz sezon Erol BULUT ile birlikte Lig’de güzel işlere imza atarak Avrupa Ligi’nde Ülkemizi temsil etme hakkı kazanan Yeni Malatya, ön eleme turu ilk maçında geçen hafta Perşembe gecesi Malatya’da kendi evinde Slovenya temsilcisi NK Olimpija ile 2-2 berabere kalarak “ben yokum” dedi. Sloven Ligi’ni geçen sezon Maribor’un ardından ikinci sırada bitiren Olimpija Ljubljana takımı Malatya’dan büyük bir avantajla döndü ülkesine.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şenol Hoca haklı 08 Temmuz 2020 | 37 Okunma SARAYİÇİ SESSİZ 01 Temmuz 2020 | 39 Okunma KISSADAN HİSSE 24 Haziran 2020 | 86 Okunma İş insanı 17 Haziran 2020 | 35 Okunma Yasaklayın gitsin (2) 10 Haziran 2020 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar