Menajerlik işleri

Futbol Federasyonu, geçtiğimiz hafta, kulüpler tarafından menajerlere ödenen ücretlere dair resmi bir açıklama yaptı. Bu sezon şubat ayı itibariyle menajer ücreti ödeme rekoru Fenerbahçe’de.

2 Milyon 300 Bin €uro civarı bir ödeme yapılmış futbolcu ve antrenör transferi için menajerlere Ali KOÇ Yönetimi tarafından. Hem kadro işe yaramayan, çer-çöp seviyesinde futbolcularla doldurulmuş hem de bunlar için aracılık eden menajerlere çuvalla ödeme yapılmış anlayacağınız. (Har vurup harman savurma işleri tâ en başında Philip COCU’nun PSV ile devam eden sözleşmesini fesih için Hollandalılara ödenen 1 Milyon €uro tazminatla başlamıştı.)

Menajerlik Âleminin en yağlı müşterisi eskiden beri Fenerbahçe olmuştur. Bir ara Beşiktaş ile Portekiz Menajerlik Dükalığı’nın (önce Juan FIGER ardından Jorge MENDES) arasından su sızmasa da yerli-yabancı menajerler bilir ki Fenerbahçe piyasanın “Hacı Ağa”sıdır. En vasat futbolcuya bile yığınla para saçar Fenerbahçe’de başkanlar. Aracılık eden menejerler de bu arada ihya olurlar. (İsviçreli Frey’i transfer etmek için kulübüne ve menajerlerine ödenen para ile kaç tane Altınordu Altyapı tesisleri inşa edilirdi acaba?)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çebilerden bir Çebi 23 Ekim 2019 | 91 Okunma ASKER SELAMI 16 Ekim 2019 | 20 Okunma BU KADAR CEHALET 09 Ekim 2019 | 27 Okunma Aşı tutmadı mı? 02 Ekim 2019 | 45 Okunma GÜREŞİMİZ NE ALEMDE? 25 Eylül 2019 | 29 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar