Loca tiyatrosu

Bizim Ülkemizde ise seyirci kabulüne sadece "Loca"lardan başlanmış olmasını seçkinci/elitist bir tercih olarak görmekteyiz. Geçtiğimiz cumartesi günü TFF’den yapılan açıklamada: "Yönetim Kurulumuz, ilgili kurum ve kurullarla görüşerek...

Bizim Ülkemizde ise seyirci kabulüne sadece "Loca"lardan başlanmış olmasını seçkinci/elitist bir tercih olarak görmekteyiz.

Geçtiğimiz cumartesi günü TFF’den yapılan açıklamada: "Yönetim Kurulumuz, ilgili kurum ve kurullarla görüşerek yaptığı değerlendirmeler sonucunda, (TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla)  lig ve kupa müsabakalarında locaların yüzde 50 kapasitesi kadar seyirci alınmasına karar vermiştir, Süper Lig, TFF 1. Lig, Misli.com 2. ve 3. Lig ile Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarını kapsayan uygulama, 17 Ekim 2020 tarihinden itibaren başlayacaktır." denildi.

Böylelikle bu hafta cumartesi gününden itibaren statlarımız sınırlı da olsa seyirciye kavuşuyor. Avrupa’da Almanya başta olmak üzere birçok ülkede yerel yöneticilerin belirlediği şartlarda seyircili oynanan maçlara bizim Ligimiz de dâhil oluyor. Uygulanma şartları Avrupa’da eyalette/ülkede/bölgede farklılıklar gösterse de bu yeni normalde bir aşama olarak olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
29-0 28 Ekim 2020 | 42 Okunma Sürü bağışıklığı 21 Ekim 2020 | 63 Okunma Loca tiyatrosu 14 Ekim 2020 | 30 Okunma Kimden ötürü? 07 Ekim 2020 | 27 Okunma Kamikaze 23 Eylül 2020 | 28 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar