In vitro

Takımlarımız muhtelif mekânlarda yaptıkları kamplarda fizik ve taktik yeterliğe ulaşmak için ter döküyor. Hatta arada hazırlık maçı oynayanlara bile rastlıyoruz tek-tük. (Başakşehir, Ajax’la oynadı, Fenerbahçe, Bolu ile)

Bütün bu süreç, yazımızın başlığında kullandığımız Latince bir terim olan “in vitro”, yani laboratuvar ortamında gerçekleşiyor. Hazırlıklar, idmanlar, “şakacıktan” maçlar bile hep bir şeyleri test etmek için bu süreçte. Kondisyon yükleme, dayanıklılığı arttırma ve sürekli kılma, takım olgusunu imal ve tesis etme, uyumu sağlama ve yarışmacı takımı ortaya çıkarma yönünde bütün gayretler.

Takımlar bir taraftan bu şekilde Lig’e hazırlanırken diğer taraftan yöneticileri de “transfer” diye bilinen bir yalanın peşinde koşuyorlar tüm dünyada olduğu gibi. Transfer aslında her ne kadar takımlar ve futbolcular arasında oluyor gibi gözükse de bu işten en karlı çıkan “menajer”ler oluyor her zaman. (Sezon başlamadan bu konuda dönen dolaplara yakından bakalım gelecek haftalarda)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şenol Hoca haklı 08 Temmuz 2020 | 37 Okunma SARAYİÇİ SESSİZ 01 Temmuz 2020 | 39 Okunma KISSADAN HİSSE 24 Haziran 2020 | 86 Okunma İş insanı 17 Haziran 2020 | 35 Okunma Yasaklayın gitsin (2) 10 Haziran 2020 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar