En "beyaz" takım

Yenenler, yenilenler, berabere kalanlar oldu. Muhtelif sürprizler de yaşandı. Gazetemizde ve matbuatın muhtelif şubelerinde bolca değerlendirme/yorum okudunuz.

Sosyal medya denen “gayya kuyusu”nda neler-neler söylendi, yazıldı. Özetle bu hafta ile ilgili “kızgın güneş altında söylenmedik söz kalmadı”.

Bizim dikkatimizi çeken ise çok küçük bir detay oldu. Konyaspor, Lig’in yeni takımlarından MKE Ankaragücü ile evinde oynayıp berabere kaldığı açılış maçında sahadaki ilk on bir futbolcusunda ve yedek olarak sahaya sürdüğü iki futbolcuda da hep beyaz tenli oyuncuları tercih etmişti, hattı zatında 23 kişilik kadrosunun 21 kişisi hep beyaz oyunculardan oluşmaktaydı. Perulu Hurtado (kronik sakat ve sözleşmesi 2021’de bitiyor) ve Senegalli Fallou (müzmin sakat ve sözleşmesi 2020 Haziran’da bitiyor) kadronun “renkli” isimleriydi.

Geçen sene kadroda bulunan Yatabare ve Fofana başka takımlara verilince ve yerlerine yapılan transferlerde tercihler hep beyazlardan olunca Aykut KOCAMAN’ın takımı Lig’in en beyaz takımı oldu.

Peygamberimizin Veda Hutbesi’nde işaret ettiği temel ilke; bütün insanların tenlerinin renkleri fark etmeksizin “eşit” oldukları hükmünü referans aldığımızda, zenci-beyaz-kırmızı-yeşil hangi ten rengine sahip olursak olalım, yaptığımız iş için bu farklılık bir tercih veya tercih edilmeme nedeni olamaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BAŞKANDAN KOL BÖREĞİ 05 Ağustos 2020 | 40 Okunma YA ŞİŞ YANACAK, YA KEBAP 29 Temmuz 2020 | 36 Okunma Asansör olmasınlar 22 Temmuz 2020 | 29 Okunma Ne umduk, ne bulduk? 15 Temmuz 2020 | 30 Okunma Şenol Hoca haklı 08 Temmuz 2020 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar