Ceml'in yeğeni

Her kafadan bir ses çıkıyor, kimi doğru yaptı diyor, kimi şov yaptı diyor, kimisi de sessizce olan biteni izliyor ve muhabbetin nereye varacağını merak ediyor. İşte biz bu üçüncü guruptakilerin yüreğine...

Her kafadan bir ses çıkıyor, kimi doğru yaptı diyor, kimi şov yaptı diyor, kimisi de sessizce olan biteni izliyor ve muhabbetin nereye varacağını merak ediyor. İşte biz bu üçüncü guruptakilerin yüreğine su serpelim birazcık.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Dereağzı Altyapı Tesisleri sahasında, yüz yıllık ezeli rekabetin, (21 Yaş Altı diyebileceğimiz halde biraz ecnebi özentisiyle U(nder) 21 dediğimiz) bir alt kategorideki karşılaşmasında, Beşiktaş takımı 3-0 galip durumdayken, rakip takım Fenerbahçe de üç oyuncu değişiklik hakkını kullandığı için sakatlanan oyuncusunun yerine değişiklik yapamadığından, Altyapı Hocası Yasin SÜLÜN kendi takımından bir oyuncuyu saha kenarına alarak, maçın geri kalan kısmının 10’ar kişi oynanmasını sağladı ve ne olduysa o andan itibaren oldu. Son iki-üç gündür spor kamuoyu adeta karpuz gibi ikiye bölünmüş durumda. 

Altyapı-öz kaynak düzeni organizasyonlarına imrendiğimiz Avrupa takımlarının bir çoğunda, alt yaş gruplarında yapılan maçlarda skorbord kullanılmadığını bilmediğimiz ve her şeyi yengi-yenilgi parantezinde değerlendirdiğimiz için reaksiyon gösteriyor ve haklı haksız tepkilerimizi dile getirip duruyoruz.

Yetişitiği BJK Altyapı-Özkaynak düzeninin şimdi de Hoca olarak içinde bulunan ve Türk Futboluna değerler katmaya uğraşan Yasin SÜLÜN, gençliğinde yaşadıklarından, yaptığı hatalardan dersler çıkartarak örnek alınacak bir uğraş içerisinde. Geçtiğimiz aylarda 19 Yaş Altı maçında da kazandıkları    -dandik ! - penaltıyı kaleciye teslim ettiren, Uluslararası bir turnuvada forma rengi yüzünden çıkan tartışmada, hakeme tepki olarak takımını sahadan çeken bir karakter karşımızdaki. 2004 yılındaki olaylı maçta kazandırdığı penaltı nedeniyle bir dönem “taklacı güvercin” olarak anılmasının acısını çıkartırcasına olabildiğine centilmen ve fair-play davranışlarıyla öne çıkıyor. Örnek olmaya çalışıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
In vitro 17 Temmuz 2019 | 21 Okunma I shall come back! 10 Temmuz 2019 | 47 Okunma Bu ne yaman çelişki? 03 Temmuz 2019 | 26 Okunma Platinden tenekeye 26 Haziran 2019 | 26 Okunma PARASI OLAN KURALI KOYAR! 19 Haziran 2019 | 2 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar