Bininci yüzlük

Snooker adlı bilardo sporunun yaşayan efsanelerinden Ronnie (Roket) O’SULLIVAN, pazar gecesi Oyuncular Şampiyonası finalindeki son elde, kariyerinde tam bininci kez gerçekleştirdiği 100’lük seri ile tarihe geçti.

“Federasyon Başkanı istifa etmiş, istifa etmeden dakikalar önce 3.2 Milyon €uro yıllık maaşla Şenol GÜNEŞ’i Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne getirmiş, Şenol Hoca, İnönü Stadı’nda ıslıklanmış, Başakşehir bitime dokuz hafta kala Şampi… olarak anılmaya başlamış, Fenerbahçe’nin küme düşmesine ramak kalmış, VAR bir var, bir yok, bazılarına VAR, bazılarına yok olmuş, sen neden bahsediyorsun Ey Yazar ?” diyorsanız haklısınız da; futbol, futbol hep aynı şeyler, geleceğe dair en ufak bir ümit besleyemeden, altyapı ve özkaynak düzenine yönelik zerre miktarı bir takdir göremeden geçip gidiyor günler.

Şu anda Ligimizin altyapı/özkaynak düzeninden en çok istifade eden teknik direktörü Ünal KARAMAN’ı bile isyan noktasına getiren bir ortamdan olumsuz etkilenmemek ne mümkün? Yusuf YAZICI, Abdülkadir PARMAK ve Abdülkadir ÖMÜR’le birlikte düzenli forma bulan genç kaleci Uğurcan ÇAKIR gibi yetenekli Türk Çocukları futbolumuza kazandırması bile başlı başına ödüllendirilmesi gerekirken yerel basın tarafından çarmıha gerilmesi ne kadar ironiktir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BU KADAR CEHALET 09 Ekim 2019 | 26 Okunma Aşı tutmadı mı? 02 Ekim 2019 | 44 Okunma GÜREŞİMİZ NE ALEMDE? 25 Eylül 2019 | 29 Okunma ESKİ TÜFEKLER 18 Eylül 2019 | 34 Okunma LİYAKAT MI TARAFTARLIK MI? 11 Eylül 2019 | 41 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar