Battı balık

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın başını çektiği güzide kulüplerimizin hepsi sanki ayaklarını yorganlarına göre uzatmaları gerekmiyormuş gibi neredeyse hovardaca bir yarış içerisinde...

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın başını çektiği güzide kulüplerimizin hepsi sanki ayaklarını yorganlarına göre uzatmaları gerekmiyormuş gibi neredeyse hovardaca bir yarış içerisinde ikişer-üçer transfer yaptılar. Ekonomik durumları vahim, evinin damı akan, lağımı patlayan bir gecekonduya son model uydu alıcılı duvardan duvara LED televizyon alımı gibi bir şey oldu (ama gayet de yakıştı!)

Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği ve Bankalar Birliği’nin yaptığı uğraşların tamamen zıddına bir şekilde yapılan bu harcamalara UEFA Fair Play Komitesi ne tepki verecek göreceğiz. (Fenerbahçe geçen hafta bu durumun izahını yaptı UEFA Genel Merkezi’nin olduğu İsviçre’de, ikna oldular mı yakında görürüz)

31.12.2018 itibariyle zaten ekside olan gelir-gider dengesi ve mali yapı bu ara transfer döneminde daha da bozuldu. Geçmiş dönem futbolcu borçları sebebiyle transfer yasağı bulunan Trabzon hariç hemen hemen tüm takımlarımız yaptıkları transferlerle daha da borçlandılar. 31.01.2019 tarihli bilançolar merak konusu bütün kulüplerimizde.

Hafta sonu oynanan maçlarda kış dönemi transfer sezonuyla takviye edilmiş kadroları izleme fırsatı bulduk hep beraber. Değişen çok şey olmadı zirve sıralamasında. Başakşehir zaten güçlü ve oturmuş kadrosuyla ve Robinho ilavesiyle Akhisar’dan 3 puanla dönüp; Galatasaray, Alanya’ya takılınca puan farkı hop diye 8 oluverdi. Stoper Mirin ve “Samuray” Kagawa takviyesi zayıf Antalya karşısında Beşiktaş’ı yüksekten uçurdu. Kagawa oyuna girdikten sonra 3 dakika içerisinde attığı iki golle Fenerbahçeli Slimani’yi önce yakaladı sonra ikiye katladı!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NANDO CANDIR 11 Aralık 2019 | 9 Okunma GRUP DEĞİL ŞURUP 04 Aralık 2019 | 24 Okunma VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ 27 Kasım 2019 | 20 Okunma SÜRDÜREBİLİRLİK 20 Kasım 2019 | 67 Okunma AMME HİZMETİ 13 Kasım 2019 | 27 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar