Aşı tutmadı mı?

Bağda-bahçede gerekli olduğu durumlarda (ya kalem aşısı ya da yarma aşı olarak), Şubat-Mart aylarında işinin erbabı tarafından uygulanır genelde erik, kayısı ve şeftali ağaçlarına, nadiren de kiraz, ayva ve vişne ağaçlarına aşı yapılır.

Meyveler çiçeğe durmadan da aşının tutup tutmadığı belli olmaz.

Lafı dolandırmadan söylemek gerekirse Ümraniye’de Nevzat Demir Tesisleri’nde Koca Çınar Beşiktaş’a yapılan Abdullah AVCI aşısının ilk altı hafta içinde tutmadığını hepimiz görmekteyiz. Böyle büyük camialarda çok farklı dinamikler söz konusu olduğu için “şimdilik” kaydını düşmeliyiz öncelikle ama durum tespiti olarak bakacak olursak evet Beşiktaş Futbol Takımı ile yeni teknik direktörleri Abdullah AVCI’nın beklenen uyumun çok uzağında olduğunu, saha kenarı ile saha içi senkronizasyonunun yeterli olmadığını “çıplak gözle” görebilmekteyiz.

Beşiktaş muhabiri arkadaşlarımız bunun çok farklı sebepleri olduğunu belirtmekteler. Öncelikle Şenol Hoca gibi bir ağır toptan sonra Abdullah AVCI biraz “toy” kaldı. Abdullah Hoca’nın CV’sinde Başakşehir’de yaşadığı ikincilik ve üçüncülüklerden başka bir başarı olmadığı biliniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BU KADAR CEHALET 09 Ekim 2019 | 26 Okunma Aşı tutmadı mı? 02 Ekim 2019 | 44 Okunma GÜREŞİMİZ NE ALEMDE? 25 Eylül 2019 | 29 Okunma ESKİ TÜFEKLER 18 Eylül 2019 | 34 Okunma LİYAKAT MI TARAFTARLIK MI? 11 Eylül 2019 | 41 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar