Abartma tozu

Başlıkta bir yanlışlık yok merak etmeyin (zaten editörlerimiz buna müsaade etmez!). Kastettiğimiz hanımların hamur işlerinde kullandıkları kabartma tozu değil elbette.

Bu biz Türklerin icâdı ve her şeye katmaktan zevk aldıkları “abartma tozu”ndan bahsetmekteyiz. Bazen o kadar çok abanıyoruz ki abartma tozuna, ortalık toza dumana bulanıyor.

Yaz transfer döneminin en hareketli ve bonkör takımı Galatasaray’ın Radamel FALCAO Garcia transferi sırasında yaşanan iniş-çıkışlar, hayal kırıklıkları vs. incelendiği zaman görülecek ki; konuya Galatasaray yönetimi başta olmak üzere basın ve sosyal medya bolca abartma tozu ilavesiyle yaklaştığından, bu önemli transfer operasyonu neredeyse iki seksen yatacaktı.

Türk Menajerlik âleminin en aktif şahsiyetlerinden Ahmet BULUT’un yönettiği süreçte taraftar gözünde prim yapmak isteyen bazı yöneticiler yüzünden (çekilen fotoğrafı WhatsApp’tan paylaşınca) Galatasaray, UEFA-FIFA nezdinde sözleşmesi devam eden futbolcuyla kulübünden izin almadan görüşen takım durumuna düştü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BAŞKANDAN KOL BÖREĞİ 05 Ağustos 2020 | 40 Okunma YA ŞİŞ YANACAK, YA KEBAP 29 Temmuz 2020 | 37 Okunma Asansör olmasınlar 22 Temmuz 2020 | 30 Okunma Ne umduk, ne bulduk? 15 Temmuz 2020 | 31 Okunma Şenol Hoca haklı 08 Temmuz 2020 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar