Yunanistan’ın derdi ne? Neden çıngar çıkartıyorlar?

Birkaç gün önce Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı telefonla aradığı bilgisi televizyon kanallarına son dakika haberi olarak düşünce doğal bir refleks olarak saate baktım.

Yeni günün ilk dakikalarının başladığı gece yarısını bulmuştu vakit.

İnsanların çoğunun uyuduğu ya da uyumak üzere olduğu o saatte böyle bir  görüşme yapıldıysa arkasında önemli ya da acil bir şeyler olmalı diye düşündüm.

Ertesi gün Alman Bild gazetesinde, “Merkel’in Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşmeler yaparak Türkiye ve Yunanistan arasında neredeyse çıkmak üzere olan bir savaşı durdurduğunu” iddia eden bir haber çıktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muharrem İnce’nin parti kuracağı söylentileri CHP’de nasıl karşılandı? 08 Ağustos 2020 | 56 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri için hesap verme vakti 03 Ağustos 2020 | 1.931 Okunma Biri MI6’nın, diğeri Fransız Dış İstihbaratı’nın başına geçti: Kim bu büyükelçiler? 01 Ağustos 2020 | 774 Okunma Libya, Doğu Akdeniz ve Yunanistan gerilimine dair son durum raporu 29 Temmuz 2020 | 761 Okunma Çevre Bakanı Kurum: Acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konut var 27 Temmuz 2020 | 138 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar