Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet: ‘’Akşener’in HDP açıklaması ittifakta kırılmaya yol açar mı?’’

Önceki akşam TRT Haber’de meslektaşlarımız Nur Özkan Erbay ve Cengizhan Cevahiroğlu ile birlikte AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a gündemdeki konularla ilgili sorular yönelttik. Kurtulmuş, Kandil’de...

Önceki akşam TRT Haber’de meslektaşlarımız Nur Özkan Erbay ve Cengizhan Cevahiroğlu ile birlikte AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a gündemdeki konularla ilgili sorular yönelttik.

Kurtulmuş, Kandil’de fotoğrafları çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında konuşurken, “Dünyanın hiçbir yerinde silahla, bombayla, terörle, anarşiyle demokrasi yan yana durmaz. Ben demokratım ama silahla bunu yapacağım, olmaz. Bomba patlatacağım, adam öldüreceğim, dağda mücadele vereceğim ama ben demokratım, olmaz. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmaz.” ifadelerini kullandı.

Bu sözlerdeki “Dünyanın hiçbir yerinde” vurgusunun altını çizelim.

İster, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararlarına bakın, ister Venedik Komisyonunun kararlarına.

Terör ilişkili siyasetin sürdürülebilirliğine dair herhangi bir yerde herhangi bir hoşgörü/tolerans kapısı kalmış değil.

Hukuken bu böyle tabi.

Ama Avrupa’nın, ABD’nin arka kapıdan dolanarak terörle nasıl iş tuttuklarını Suriye’deki PKK/YPG’ye verilen destek üzerinden kolayca anlayabiliyoruz.

HDP milletvekili Güzel’in kamuoyunda infial uyandıran fotoğraflarıyla ilgili olarak, CHP ve İYİ Parti’nin liderlerinden açıklamalar geldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yabancı öğrenciler Türkiye’ye neden bu kadar çok ilgi gösteriyor? 16 Temmuz 2022 | 225 Okunma 1071, 1453, 1915, 15 Temmuz 2016 15 Temmuz 2022 | 112 Okunma Aşkınan tatil yapan yorulmaz 13 Temmuz 2022 | 304 Okunma Nebevi liderlik ve Hz. Muhammed (s.a.v.) 09 Temmuz 2022 | 78 Okunma ​Madencilikte daha büyük hedeflere doğru 02 Temmuz 2022 | 128 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar