Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet: ‘’Akşener’in HDP açıklaması ittifakta kırılmaya yol açar mı?’’

Önceki akşam TRT Haber’de meslektaşlarımız Nur Özkan Erbay ve Cengizhan Cevahiroğlu ile birlikte AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a gündemdeki konularla ilgili sorular yönelttik. Kurtulmuş, Kandil’de...

Önceki akşam TRT Haber’de meslektaşlarımız Nur Özkan Erbay ve Cengizhan Cevahiroğlu ile birlikte AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a gündemdeki konularla ilgili sorular yönelttik.

Kurtulmuş, Kandil’de fotoğrafları çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında konuşurken, “Dünyanın hiçbir yerinde silahla, bombayla, terörle, anarşiyle demokrasi yan yana durmaz. Ben demokratım ama silahla bunu yapacağım, olmaz. Bomba patlatacağım, adam öldüreceğim, dağda mücadele vereceğim ama ben demokratım, olmaz. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmaz.” ifadelerini kullandı.

Bu sözlerdeki “Dünyanın hiçbir yerinde” vurgusunun altını çizelim.

İster, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararlarına bakın, ister Venedik Komisyonunun kararlarına.

Terör ilişkili siyasetin sürdürülebilirliğine dair herhangi bir yerde herhangi bir hoşgörü/tolerans kapısı kalmış değil.

Hukuken bu böyle tabi.

Ama Avrupa’nın, ABD’nin arka kapıdan dolanarak terörle nasıl iş tuttuklarını Suriye’deki PKK/YPG’ye verilen destek üzerinden kolayca anlayabiliyoruz.

HDP milletvekili Güzel’in kamuoyunda infial uyandıran fotoğraflarıyla ilgili olarak, CHP ve İYİ Parti’nin liderlerinden açıklamalar geldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul ‘yarım konsantrasyonla’ yönetilemez. Ekrem İmamoğlu kararını şimdiden açıklamalı 26 Ocak 2022 | 129 Okunma Rusya-Ukrayna krizi ve Ankara’nın arabuluculuk arayışları 22 Ocak 2022 | 129 Okunma Arnavutluk Başbakanı Rama: Türkiye Balkanlar için sürekli devrede olmalı 20 Ocak 2022 | 211 Okunma Erdoğan’dan ekonomi ve 2022 mesajları 19 Ocak 2022 | 293 Okunma Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet: ‘’Akşener’in HDP açıklaması ittifakta kırılmaya yol açar mı?’’ 15 Ocak 2022 | 215 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar