YAŞ toplantısında bu yıl ne olacak?

Ankara’da Ağustos ayı yaklaştıkça dikkatler YAŞ toplantılarına çevrilir. Kimler terfi alacak? Kimler emekliye sevk edilecek? Kimin görev süresi uzatılacak gibi sorular sorulur, bu sorulara yanıtlar aranır. TSK...

Ankara’da Ağustos ayı yaklaştıkça dikkatler YAŞ toplantılarına çevrilir.

Kimler terfi alacak? Kimler emekliye sevk edilecek? Kimin görev süresi uzatılacak gibi sorular sorulur, bu sorulara yanıtlar aranır.

TSK bünyesindeki atama ve terfilere bakan YAŞ’ın yapısı, geçen yıl 15 Temmuz kalkışmasından kısa süre sonra köklü bir biçimde değiştirilmişti.

Öncesinde Sekreterya’yı Genelkurmay yapardı.

Sivil kanattan sadece Başbakan ve Milli Savunma Bakanı bu toplantılara katılır ama kararlar parmak sayısına göre alındığı için, nihayetinde askerin ‘borusu öterdi’.

Açık açık yazayım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arnavutluk Başbakanı Rama: Türkiye Balkanlar için sürekli devrede olmalı 20 Ocak 2022 | 200 Okunma Erdoğan’dan ekonomi ve 2022 mesajları 19 Ocak 2022 | 291 Okunma Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet: ‘’Akşener’in HDP açıklaması ittifakta kırılmaya yol açar mı?’’ 15 Ocak 2022 | 212 Okunma ABD’den Yunanistan için kötü, Türkiye için güzel haber 13 Ocak 2022 | 418 Okunma Kazakistan’da son durum, Ankara’nın yaklaşımı 12 Ocak 2022 | 480 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar