Yargıda ‘güven artırma’ arayışları

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hukuk nosyonu güçlü, adalet duygusuna verdiği kıymeti söz ve eylemleriyle ortaya koyan/koymaya çalışan bir bakanlık performansı sergiliyor.Geçen yıl bir sohbet sırasında...

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hukuk nosyonu güçlü, adalet duygusuna verdiği kıymeti söz ve eylemleriyle ortaya koyan/koymaya çalışan bir bakanlık performansı sergiliyor.

Geçen yıl bir sohbet sırasında Ankara’dan örnek verip, “İnsanların Sıhhiye’deki Adalet Sarayı’nın yanından geçerken “İşte burada adalet dağıtılıyor” duygusuna sahip olmaları en büyük hedefimiz” demişti.

‘Güçlü adalet’ arayışı içinde olan birisi için bu sözler iyi bir ‘Pusula’ niteliği taşıyor.

Bakan Gül ile, Cumartesi ve Pazar günleri iki ayrı vesileyle bir araya gelip, yargıyla ilgili konu ve sorunları etraflı bir şekilde konuşma imkanımız oldu.

Yargı ve hukuk alanına giren başlıklarda liste yapacak olursak işin içinden çıkamayız.

Ama kabaca, yapısal sorunlar ve güncel tartışmalar başlıkları üzerinden ilerlersek, neler olup bittiğini daha sağlıklı bir şekilde aktarabiliriz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Yunanistan kalpten gidecek” 08 Aralık 2021 | 697 Okunma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 228 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 589 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar