Yap-işlet-devret projeleri yandaşlara peşkeş çekmek için yapılıyorsa, CHP’li firmalar o işleri nasıl almış?

İhaleler açık şekilde yapılıyor ve rekabete açık bir ortamda herkese bu ihalelere katılabiliyor.

Bugün, İstanbul için büyük gün.

10 yıl önce bu vakitler, yani 2011 seçimlerine gidilirken, ‘çılgın proje’ olarak gündeme geldiğinde insanların çoğuna, ‘vay canına’ dedirten Kanal İstanbul projesi için ilk temel atılıyor.

Proje aleyhinde yürütülen karşıt propaganda nedeniyle kafası karışanları saymazsak, bugün itibarıyla da 10 yıl önceki heyecanı yaşamamak için bir neden bulunmuyor.

Şu örneği tekrar vereceğim:

Bugün Kanal İstanbul karşıtlığını zirveye taşıyanlar, hemen yanı başındaki İstanbul Havalimanı için de böyle tezviratlar yapmamışlar mıydı?

Hâlbuki geriden kalan iki yıl, o projenin başarılı bir iş olduğunu ortaya koymuş durumda.

Ama bugün Kanal İstanbul’u yerden yere vuranlar, İstanbul Havalimanı için söylediklerini hatırlamak istemiyorlar, öyle değil mi?

Projenin ‘başlangıç vuruşu’ olarak kabul edilen Sazlıdere Köprüsü’nün açılışına günler kala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem İmamoğlu, iki gün arka arkaya bölgeye giderek...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fransa ile Yunanistan arasında yapılan savunma anlaşması: Ankara bu konuda ne düşünüyor? 09 Ekim 2021 | 343 Okunma “Meral Akşener’i HDP veto etti” 07 Ekim 2021 | 1.651 Okunma AK Parti’nin son anketlerinde vaziyet neyi gösteriyor? 06 Ekim 2021 | 5.038 Okunma Yeni yasama döneminde yargı reformu adına neler yapılacak? 02 Ekim 2021 | 131 Okunma Soçi’de çetin müzakereler 30 Eylül 2021 | 635 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar