Veliaht Prens kurtarılabilecek mi?

İsrail’in ana akım gazetelerinden Haaretz’de çıkan yazıdan şu cümleyi alıntılayalım:“50 yıl boyunca İsrail ile önemli bir anlaşma imzalamayı kabul edecek bir Arap lider bulabilmek için dua...

İsrail’in ana akım gazetelerinden Haaretz’de çıkan yazıdan şu cümleyi alıntılayalım:

“50 yıl boyunca İsrail ile önemli bir anlaşma imzalamayı kabul edecek bir Arap lider bulabilmek için dua ediyorduk.”

Cümle, Muhammed Bin Salman’ı tarif ediyor.

Cemal Kaşıkçı cinayetinin baş aktörünün kim olduğu, bütün yolların nereye çıktığı gün gibi ortada iken, Washington’da, Tel Aviv’de, Kahire’de, Dubai’de ve tabii ki Riyad’da Veliaht Prens’in bu suikastla doğrudan ilişkisinin dillendirilememesini bu cümleye bakarak anlamlandırabiliriz.

Allah’tan ABD Başkanı Trump’ın dilinin kemiği yok da, olan biteni, kimi zaman olduğu gibi uzun uzun üzerinde düşünmeden kavrayabiliyoruz.

Amerikan basınının Türk makamlarına atıfla yayınladığı cinayet kanıtlarının ürettiği sorgulama ile Muhammed Bin Salman’dan vazgeçmenin getireceği bedel arasında gidip gelen Trump, Kaşıkçı’nın hayattayken yazılar yazdığı Washington Post’a verdiği demeçte, “Bölgede İsrail’i korumaya yardım edecek başka kimsemiz yok” deyiverdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 225 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 587 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar