Türkiye’nin İdlib zaferi

Muhalifler ile rejim birlikleri arasında silahsızlandırılmış bir tampon bölge oluşturulacak, Türk ve Rus askerleri bölgede devriye gezecek.Önceki gün Soçi’de yapılan Putin/Erdoğan zirvesinden çıkan en...

Muhalifler ile rejim birlikleri arasında silahsızlandırılmış bir tampon bölge oluşturulacak, Türk ve Rus askerleri bölgede devriye gezecek.

Önceki gün Soçi’de yapılan Putin/Erdoğan zirvesinden çıkan en önemli sonuç bu oldu.

Bir ay kadar önce İdlib masası kurulurken kartların açıldığı denklemi gözümüzün önüne getirecek olursak, zirveden çıkan bu kararın Türkiye açısından ciddi bir kazanım getirdiği ortada.

7 Eylül’de yapılan Tahran zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bastırmasıyla, İdlib özelinde oluşan kötümser senaryolar yerini ihtiyatlı bir iyimserlik atmosferine bırakmıştı.

Soçi zirvesi bittikten sonra Rusya Savunma Bakanlığı’nın yaptığı “İdlib’e askeri operasyon olmayacak” açıklamasıyla, Esad karşıtlarının son sığınma yeri olan bu kentte yaşayan 3,5 milyon insan rahat bir nefes aldı.

EN BAŞTA TÜRKİYE’YE 1000 KİLOMETREKARELİK BİR ALAN ÖNERİLDİ

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşini gönülden yaparsan gönüller kazanırsın 14 Şubat 2019 | 5.684 Okunma 31 Mart akşamı iki kere iki kaç edecek? 13 Şubat 2019 | 6.229 Okunma Hatay’dan bildiriyorum 11 Şubat 2019 | 6.229 Okunma Hatay’dan bildiriyorum 11 Şubat 2019 | 0 Okunma İspanyol Yusuf’un ‘dönüş’ hikâyesi 07 Şubat 2019 | 446 Okunma
TÜM YAZILARI