Tatvan’daki helikopter kazası neden yaşandı?

Bu bilgi de, kazanın, aniden değişen hava şartları nedeniyle yaşanmış olma ihtimalini güçlendiren bir nitelik arz ediyor

Bir önceki Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Gözünü budaktan sakınmayan, cesur ve çok iyi bir askerdi” diye söz ediyor Korgeneral Osman Erbaş Paşa’dan.

Morallerimizi altüst eden, boğazımızı düğümleyen o elim kazanın ardından önceki akşam sosyal medyada, Fikri Bey’in duygu yüklü şu paylaşımıyla karşılaştım:

“Osman Erbaş Paşam; Biz senin imanına da, yiğitliğine de, vatan ve millet aşkına da, kahramanlığına da, vefa ve dostluğuna da şahidiz. Rabbim şehadetini kabul eylesin, mekânın cennet olsun.”

Hafızamı yoklayınca, Osman Erbaş paşanın ismini ilk defa, birkaç yıl önce yine Fikri Işık’ın ağzından duyduğumu hatırladım.

15 Temmuz....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amiraller bildirisine bakalım önce kim, ‘kontrollü bildiri’ diyecek 10 Nisan 2021 | 265 Okunma Milli Savunma Bakanı Akar: TSK, kişi veya kişilerin hırs, ihtiras ve şahsi emellerine araç yapılamaz 07 Nisan 2021 | 130 Okunma Muhtıracı amirallerin derdi ne? 05 Nisan 2021 | 550 Okunma Demirtaş’ın son açıklamaları İyi Parti’de nasıl karşılandı? 03 Nisan 2021 | 524 Okunma Türk-Amerikan ilişkilerine dair son durum raporu 31 Mart 2021 | 195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar