Sisli hava dağılır mı?

Teşbihte hata olmaz. ABD Kongresi’nin, Pentagon’un, Pompeo’nun, Beyaz Saray’daki yakın kurmaylarının Türkiye konusunda Trump üzerinde kurmaya çalıştıkları baskı, gelinini dövmesi için oğlunu...

Teşbihte hata olmaz.

ABD Kongresi’nin, Pentagon’un, Pompeo’nun, Beyaz Saray’daki yakın kurmaylarının Türkiye konusunda Trump üzerinde kurmaya çalıştıkları baskı, gelinini dövmesi için oğlunu sürekli bir şekilde kışkırtan eski dönem huysuz kaynanaların durumuna benziyor.

Böyle bir didişme halinde, oğlunu bir türlü kendi yanına çekemediği için küplere binen kaynanaları düşünün…

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Trump, yüz yüze en son G-20 zirvesinin yapıldığı Japonya/Osaka’da görüşmüşlerdi.

O görüşmenin sürprizi, Trump’ın herkesin gözü önünde “Türkiye’ye adil davranılmadı” diyerek Ankara’nın S-400 tezlerine destek vermesi olmuştu.

Washington’daki ‘huysuz kaynanalar’ şok olmuştu tabi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 191 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 586 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar