Sıkıştılar, çıkış stratejisi arıyorlar

Arap yönetimlerinde, Körfez’de, kapalı kapılar ardında neler döndüğünü, Türkiye’ye karşı ne tür kirli işler çevrildiğini iyi bilen bir isimden dinlediklerimi aktararak...

Arap yönetimlerinde, Körfez’de, kapalı kapılar ardında neler döndüğünü, Türkiye’ye karşı ne tür kirli işler çevrildiğini iyi bilen bir isimden dinlediklerimi aktararak başlayayım:

-Birleşik Arap Emirlikleri, ağustos ayında Türkiye’yi hedef alan döviz saldırılarının tam göbeğinde yer alıyor. Bu net bir bilgi, hiç kuşkunuz olmasın.

-Kaşıkçı cinayeti bahsinde Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan üçlüsü suçu Türkiye’nin üzerine yıkmak için propagandistlerini devreye soktu.

-“Bu cinayet Türklerin dahli olmadan gerçekleşemez, işin içinde bazı Türk yetkililer de var” diye kara propaganda yürütüyorlar. Ne yazık ki, bu kampanya işe de yarıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri ve bu ülkenin ‘Karanlıklar Prensi’ Muhammed Bin Zayed deyince az durmak lazım.

Türkiye’de gezi olaylarından itibaren kesenin ağzını açarak bazen algı üzerinden, bazen de fiili operasyonlarla Erdoğan yönetiminin devrilmesine oynayan, 15 Temmuz darbe girişimi için üç milyar dolar fon sağladığı resmi Türk makamları tarafından dillendirilen bir Veliaht Prens’ten söz ediyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meslek okulları eski cazibesine kavuşuyor mu? Milli Eğitim Bakanı ile konuştuk 09 Aralık 2021 | 63 Okunma “Yunanistan kalpten gidecek” 08 Aralık 2021 | 711 Okunma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 228 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 589 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar