Seçimlerin ekonomisi mi ekonominin seçimleri mi?

Geçen hafta içi Ak Parti Genel Merkezi’nde ziyaret ettiğim, partinin aday belirleme çalışmalarını yapan üst kurulda da görevi bulunan bir Genel Başkan Yardımcısını odasında tek başına otururken...

Geçen hafta içi Ak Parti Genel Merkezi’nde ziyaret ettiğim, partinin aday belirleme çalışmalarını yapan üst kurulda da görevi bulunan bir Genel Başkan Yardımcısını odasında tek başına otururken bulunca, şaşkınlığımı gizleyemedim.

“Böyle bir dönemde sizi nasıl yalnız bırakırlar” diye takıldım.

Meğer ‘anlık’ bir durummuş.

İşin aslı, aday adaylarının, aday adaylarının yakınlarının kimi zaman nezaket kurallarını da askıya alarak Genel Merkez’i markaja aldıkları içinden geçtiğimiz bu dönem, kendisini de bunaltmıştı.

Muhatabım, gurbetten gelecek bir yakınının yolunu gözleyen bir kişiye ait ses tonuyla, “Aralık ayının 14’üne kadar bütün adayları belirlemek gibi bir hedefimiz var” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın uzun sayılabilecek Arjantin, Paraguay ve Venezuela ziyaretleri nedeniyle Ak Parti’de aday belirleme çalışmalarında tempo biraz düşmüş durumda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 225 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 587 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar