Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’den kritik açıklamalar

Malum, Türkiye, Savunma sanayii alanında son yıllarda güçlü hamleler yapıyor. Bu hamlelerin sahadaki karşılığını da hep birlikte görüyoruz. Hatırlayalım, bu yılın başlarında İdlib’de SİHA sürüleriyle yürütülen operasyon, yurtdışında çıkan yayınlarda...

Malum, Türkiye, Savunma sanayii alanında son yıllarda güçlü hamleler yapıyor. Bu hamlelerin sahadaki karşılığını da hep birlikte görüyoruz.

Hatırlayalım, bu yılın başlarında İdlib’de SİHA sürüleriyle yürütülen operasyon, yurtdışında çıkan yayınlarda “Türkiye drone sürüleriyle savaş literatürünü değiştirdi” vurgusuyla yer almıştı.

Kaydedilen teknolojik ilerleme sayesinde PKK’nın neredeyse kımıldayamaz hale gelmesi, aynı SİHA’ların Libya’da savaşın gidişatını değiştiren bir etken olarak denkleme girmesi.

Bir diğer yönüyle de, kimsenin kimseye günahını bile vermediği bir dönemde, bu alanda atılan yerlileşme adımlarının ne kadar kıymetli olduğunu gösteren gelişmeler bunlar.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’le dün Kanal 7’de yaptığımız program için bir araya geldik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sıcak gündem konuları ve perde arkası bilgiler 23 Ekim 2020 | 410 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’deki casusluk oyunları 21 Ekim 2020 | 430 Okunma HDP içinden gelen sorgulamalar ne anlama geliyor? 19 Ekim 2020 | 227 Okunma Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel Fuat Oktay’a neden saldırdı? 17 Ekim 2020 | 790 Okunma Joe Biden pası attı, Kılıçdaroğlu erken seçim çağrısı yaptı? 14 Ekim 2020 | 1.371 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar