PKK “Buraya kadar da gelemezler artık” diye düşündüğü iki ayrı yerde birden vuruldu

Güvenlik işleri için mesai harcayan bir kaynak, PKK’nın içinde bulunduğu psikolojiyi şöyle anlatıyor:“Türkiye sınırından ne kadar uzak olursak, o kadar güvende olacaklarını zannediyorlar. Bunun...

Güvenlik işleri için mesai harcayan bir kaynak, PKK’nın içinde bulunduğu psikolojiyi şöyle anlatıyor:

“Türkiye sınırından ne kadar uzak olursak, o kadar güvende olacaklarını zannediyorlar. Bunun doğru olmadığını ispat ettik.”

“Bunun doğru olmadığını ispat ettik” cümlesi, önceki gece TSK ile MİT’in koordineli çalışmasıyla yapılan, 20’den fazla savaş uçağının katıldığı operasyonla ilişkili.

24 Ağustos’ta, Fırat Kalkanı Harekâtı’nın 5’inci yıldönümünde yapılan operasyonda PKK’nın “Buraya kadar da gelemezler artık” diye düşündüğü yerler hedef alındı.

Konuya ilişkin olarak dün, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadan bir alıntı yapalım:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İklim değişikliği, küresel ısınma Türkiye’yi nasıl tehdit ediyor? Nasıl bir yol haritası izlenecek? 16 Ekim 2021 | 60 Okunma Avrupa’da doğalgaz, elektrik fiyatları uçtu gitti. Peki bizde durum nasıl? 14 Ekim 2021 | 2.117 Okunma Erdoğan neden ‘operasyon’ sinyali verdi? 13 Ekim 2021 | 2.526 Okunma Fransa ile Yunanistan arasında yapılan savunma anlaşması: Ankara bu konuda ne düşünüyor? 09 Ekim 2021 | 345 Okunma “Meral Akşener’i HDP veto etti” 07 Ekim 2021 | 1.654 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar