Olduğunuz yerde çökün!

Hafta sonu, ABD’nin Rahip Brunson krizini çözmek değil, daha da derinleştirmek ve çözülemez hale getirmek istediği tezini destekleyen yeni bir bilgi daha ortaya çıktı.Meğer 8 Ağustos Çarşamba günü...

Hafta sonu, ABD’nin Rahip Brunson krizini çözmek değil, daha da derinleştirmek ve çözülemez hale getirmek istediği tezini destekleyen yeni bir bilgi daha ortaya çıktı.

Meğer 8 Ağustos Çarşamba günü, yani 9 kişilik Türk heyetinin ikili ilişkilerde yaşanmakta olan gerilime bir son verme niyetiyle Washington’a gittikleri gün, Amerikan yönetimi Türkiye’ye yeni bir ültimatom vermişti:

“Saat 18’00”e kadar adamımızı ABD’ye gönderdiniz gönderdiniz, göndermediniz yeni bir yaptırım gelecek” diye.

Bu onur kırıcı tutuma, Ankara’nın nasıl bir karşılık vereceği, başından belliydi.

Zaten Trump yönetimi de Ankara öyle tepki versin diye böyle davranıyordu.

Türkiye’ye gemi kaçıran korsan muamelesi çekiliyor, bu şekilde de aslında krizin çözülmesini değil, daha bir düğümlenmesini istiyorlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’dan ekonomi ve 2022 mesajları 19 Ocak 2022 | 288 Okunma Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet: ‘’Akşener’in HDP açıklaması ittifakta kırılmaya yol açar mı?’’ 15 Ocak 2022 | 211 Okunma ABD’den Yunanistan için kötü, Türkiye için güzel haber 13 Ocak 2022 | 416 Okunma Kazakistan’da son durum, Ankara’nın yaklaşımı 12 Ocak 2022 | 479 Okunma Batı Trakya Türkleri ve Sadık Ahmet’in mücadelesini hatırlama zamanı 08 Ocak 2022 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar