Olduğunuz yerde çökün!

Hafta sonu, ABD’nin Rahip Brunson krizini çözmek değil, daha da derinleştirmek ve çözülemez hale getirmek istediği tezini destekleyen yeni bir bilgi daha ortaya çıktı.Meğer 8 Ağustos Çarşamba günü...

Hafta sonu, ABD’nin Rahip Brunson krizini çözmek değil, daha da derinleştirmek ve çözülemez hale getirmek istediği tezini destekleyen yeni bir bilgi daha ortaya çıktı.

Meğer 8 Ağustos Çarşamba günü, yani 9 kişilik Türk heyetinin ikili ilişkilerde yaşanmakta olan gerilime bir son verme niyetiyle Washington’a gittikleri gün, Amerikan yönetimi Türkiye’ye yeni bir ültimatom vermişti:

“Saat 18’00”e kadar adamımızı ABD’ye gönderdiniz gönderdiniz, göndermediniz yeni bir yaptırım gelecek” diye.

Bu onur kırıcı tutuma, Ankara’nın nasıl bir karşılık vereceği, başından belliydi.

Zaten Trump yönetimi de Ankara öyle tepki versin diye böyle davranıyordu.

Türkiye’ye gemi kaçıran korsan muamelesi çekiliyor, bu şekilde de aslında krizin çözülmesini değil, daha bir düğümlenmesini istiyorlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 5 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 585 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar