Muhalefetin seçmeni uyutarak seçim kazanma stratejisi

31 Mart seçimlerine ‘Beka tehdidi’ bağlamında mı bakmalıyız?Yoksa, “Alt tarafı bir yerel seçim işte. Bir takım belediyelerin başkanları değişecek, 4 yıl seçim yapılmayacak, haliyle bu durum...

31 Mart seçimlerine ‘Beka tehdidi’ bağlamında mı bakmalıyız?

Yoksa, “Alt tarafı bir yerel seçim işte. Bir takım belediyelerin başkanları değişecek, 4 yıl seçim yapılmayacak, haliyle bu durum ülkenin gidişatını nasıl etkileyebilir ki” diye mi düşüneceğiz?

Beka meselesinin daha çok MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin yaklaşımında karşılık bulduğunu görüyoruz.

Ak Parti çevrelerinde de çok baskın biçimde olmasa da, yerel seçimlerin yerel seçimlerden ibaret olmadığını ihsas eden bir duruş sergilenmekte olduğuna tanıklık ediyoruz.

Öbür yanda, yani muhalefet cephesinde ise, “Acaba burada bir bit yeniği mi var” diye düşünmeye sevk edecek kadar, 31 Mart’a olduğundan fazla anlam yüklenmemesi gerektiği yönünde yapılmakta olan çağrılar var.

Normalde tersi olması beklenmez mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suriye’den sonra Libya’da da Ruslarla baş başa mı kalıyoruz? 23 Mayıs 2020 | 2.740 Okunma Libya’da son gelişmeler neyin habercisi? 20 Mayıs 2020 | 2.721 Okunma Örnek olduğumuz dünyaya ders olmayalım 18 Mayıs 2020 | 1.966 Okunma Darbe kışkırtıcılığı yapanlar, vesayet peşinde koşanlar teşhir edilmesin mi? 16 Mayıs 2020 | 2.240 Okunma Kovid-19 tedavisi için üretilen yerli ilaç hangi özelliklere sahip? 13 Mayıs 2020 | 2.272 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar