Kürtlerin değil Demirtaş’ın travması

Kürtlerin travmasını Demirtaş üzerinden okumak ise tam da Orhan Miroğlu’nun dediği yere çıkıyor. Trajediyi, trajediye sebep olanların kitabından öğrenmeye davet etmek.

Orhan Miroğlu diyor ki:

“Herkes bir kitabı beğenme ve tavsiye etme hakkına sahiptir. Ama Sayın Arınç’ın bizi, Kürtlerin trajedisini, trajediye sebep olanın kitabından öğrenmeye davet etmesi, bu trajedinin gerçek yazarlarını ve mağdurlarını çok incitmiştir.”

Miroğlu, ‘Kürt mahallesinin’ içinden, o mahallenin iç sesini yansıtacak şekilde kullanıyor bu cümleyi.

Diyarbakır Cezaevi’nde türlü türlü işkencelere maruz kalmış, 1992 yılında Musa Anter’in öldürüldüğü saldırıdan yaralı olarak kurtulmuş, Kürtleri, Kürt sorununun ürettiği travmayı yaşamış bir ismin böyle konuşması önemli.

Bülent Arınç’ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın uzun tutukluluk sürelerine dikkat çekip bundan duyduğu rahatsızlığı beyan etmesinde kişisel olarak yanlış bir şey görmüyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 222 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 587 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar