Kayyım kararı neden alındı?

HDP’liler 5 Nisan’da, Diyarbakır İl Binası Konferans Salonu’nda 31 Mart seçim sonuçlarını kutlamak üzere bir aradalar.

Seçimden yeni zaferle çıkmış Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ve milletvekilleri kutlama için orada olmalarına rağmen yüz ifadeleri başka şeyler söylüyor.

Sanki birazdan olacakların farkındalar ve biran evvel ne olacaksa olsun da kalkıp gidelim havasındalar.

Sloganlar atılırken, milletvekillerinden biri alnını kaşıyor, diğerleri huzursuz bir şekilde salonu izliyor, belediye başkanı ise yüzüne yansıyan gerilimi saklayamayacak şekilde dudaklarını ısırıyor.

Saygı duruşu anonsu yapılıp herkes ayağa kalktıktan sonra PKK marşları söylenirken de, sahnedekilerin olup bitenler karşısındaki sessizliği/rahatsızlığı ama aynı zamanda çaresizliği dikkat çekici bir şekilde kameralara yansıyor.

Tabloyu 5 kişinin birden utangaç karakterlere sahip olmalarıyla izah edemeyeceksek eğer, PKK/KCK vesayetinin HDP üzerindeki etkisinin 1 dakika 21 saniyelik bir videoya yansıması olarak kabul edebiliriz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz, olamaz 29 Şubat 2020 | 41 Okunma En kritik eşiğe yaklaşırken 26 Şubat 2020 | 2.594 Okunma İdlib için yeni milat 5 Mart mı? 24 Şubat 2020 | 2.658 Okunma İkinci raporda ne yazıyor? Milli Savunma Üniversitesi’ne neden bu kadar önem veriyorlar? 22 Şubat 2020 | 479 Okunma Darbe söylentilerine nasıl yaklaşmalı? 19 Şubat 2020 | 2.107 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar