Kayyım kararı neden alındı?

HDP’liler 5 Nisan’da, Diyarbakır İl Binası Konferans Salonu’nda 31 Mart seçim sonuçlarını kutlamak üzere bir aradalar.

Seçimden yeni zaferle çıkmış Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ve milletvekilleri kutlama için orada olmalarına rağmen yüz ifadeleri başka şeyler söylüyor.

Sanki birazdan olacakların farkındalar ve biran evvel ne olacaksa olsun da kalkıp gidelim havasındalar.

Sloganlar atılırken, milletvekillerinden biri alnını kaşıyor, diğerleri huzursuz bir şekilde salonu izliyor, belediye başkanı ise yüzüne yansıyan gerilimi saklayamayacak şekilde dudaklarını ısırıyor.

Saygı duruşu anonsu yapılıp herkes ayağa kalktıktan sonra PKK marşları söylenirken de, sahnedekilerin olup bitenler karşısındaki sessizliği/rahatsızlığı ama aynı zamanda çaresizliği dikkat çekici bir şekilde kameralara yansıyor.

Tabloyu 5 kişinin birden utangaç karakterlere sahip olmalarıyla izah edemeyeceksek eğer, PKK/KCK vesayetinin HDP üzerindeki etkisinin 1 dakika 21 saniyelik bir videoya yansıması olarak kabul edebiliriz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin önüne çıkan iki önemli fırsat 19 Eylül 2019 | 2.527 Okunma Ankara’da yapılan Suriye zirvesinin yansımaları 18 Eylül 2019 | 2.706 Okunma Bir milli güvenlik meselesi olarak ‘tohumculuk’ 16 Eylül 2019 | 2.723 Okunma “Söyler misin, Erdoğan ülkesindeki ‘oligarkları’ nasıl yenilgiye uğrattı?” 12 Eylül 2019 | 565 Okunma İfade özgürlüğünü genişletme arayışları 11 Eylül 2019 | 2.422 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar