“Kaybedecek tek bir günümüz yok”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın TBMM’nin açılış konuşmasını yaparken kullandığı ifadeler, ‘son sözlerin söylenmesi’ gibiydi.Hangi konuda?Fırat’ın doğusu için...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın TBMM’nin açılış konuşmasını yaparken kullandığı ifadeler, ‘son sözlerin söylenmesi’ gibiydi.

Hangi konuda?

Fırat’ın doğusu için Türkiye’nin tek taraflı harekete geçme ihtimali konusunda.

New York’a gitmeden önce 2 hafta süre verdiği için, New York dönüşü “süre işlemeye devam ediyor” dediği için, Erdoğan’ın bugünlerde ne diyeceği büyük önem taşıyordu.

Önceki gün Meclis’te konuştu, “Geldiğimiz noktada kendi yolumuzda devam etmek dışında başka bir çare kalmamıştır” dedi.

Devamında da, “Hem ülkemizin bekası, hem terör örgütleriyle mücadelemizin başarısı, hem de Suriyeli misafirlerimizi evlerine huzur-u kalp ile geri döndürmek için bu adımı atmak mecburiyetindeyiz” ifadelerini kullandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oyun içinde oyun tuzak içinde tuzak 10 Ağustos 2020 | 2.901 Okunma Muharrem İnce’nin parti kuracağı söylentileri CHP’de nasıl karşılandı? 08 Ağustos 2020 | 389 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri için hesap verme vakti 03 Ağustos 2020 | 1.933 Okunma Biri MI6’nın, diğeri Fransız Dış İstihbaratı’nın başına geçti: Kim bu büyükelçiler? 01 Ağustos 2020 | 775 Okunma Libya, Doğu Akdeniz ve Yunanistan gerilimine dair son durum raporu 29 Temmuz 2020 | 765 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar