Katar krizinden 10 gün önce dinlediklerimiz

ABD Başkanı Trump’un maskesiz hali, bir yerde bir şey olduğu zaman o işin arka planında ne olduğunun kolayca kavranmasını sağlıyor.Mesela, bu hafta başı patlak veren Ortadoğu’nun yeni kriz konusu ile ilgili bir...

ABD Başkanı Trump’un maskesiz hali, bir yerde bir şey olduğu zaman o işin arka planında ne olduğunun kolayca kavranmasını sağlıyor.

Mesela, bu hafta başı patlak veren Ortadoğu’nun yeni kriz konusu ile ilgili bir analiz yapmak isteyenler için, Trump’ın seçim kampanyası sırasında sarf ettiği şu sözler yeterince aydınlatıcı olabilir:

“Körfez ülkelerine gideceğim ki, inanın onlar daha fazla ayakta duramazlar. Körfez ülkelerinin sahip olduğu tek şey paradır. 19 trilyon dolar civarındaki borcumuzu onlara ödeteceğim. Bunu biz ödemeyeceğiz, onlar ödeyecekler. Bu borcu Körfez ülkelerine ödeteceğiz. Unutmayın, Körfez ülkeleri, biz olmadan varlıklarını sürdüremezler.”

Mafya babası konuşuyor sanki öyle değil mi?

Aşağılama var, hakaret var, konuşmayı sesli dinlediğiniz zaman öfke ve nefret dilini de görebiliyorsunuz.

DEMEK Kİ İLK ZİYARETİN DİYETİ SADECE PARA DEĞİL İMİŞ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arnavutluk Başbakanı Rama: Türkiye Balkanlar için sürekli devrede olmalı 20 Ocak 2022 | 200 Okunma Erdoğan’dan ekonomi ve 2022 mesajları 19 Ocak 2022 | 291 Okunma Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet: ‘’Akşener’in HDP açıklaması ittifakta kırılmaya yol açar mı?’’ 15 Ocak 2022 | 212 Okunma ABD’den Yunanistan için kötü, Türkiye için güzel haber 13 Ocak 2022 | 418 Okunma Kazakistan’da son durum, Ankara’nın yaklaşımı 12 Ocak 2022 | 480 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar