Kaşıkçı olayını ses kayıtları mı çözecek?

Amerikan CNN kanalı önemli bir haber verdi. ABD istihbaratında, Suudi Arabistanlı yetkililerin Cemal Kaşıkçı’yı yakalama planı yaptığına dair ses kayıtları olduğunu dile getiren bir haberdi bu.Dün ABD...

Amerikan CNN kanalı önemli bir haber verdi.

ABD istihbaratında, Suudi Arabistanlı yetkililerin Cemal Kaşıkçı’yı yakalama planı yaptığına dair ses kayıtları olduğunu dile getiren bir haberdi bu.

Dün ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, kendi ülkesinin de gündemine giren bu konuyla ilgili “Suudi Arabistan talep ederse Türkiye’ye bir FBI heyeti gönderebileceklerini” açıkladı.

“Suudi Arabistan talep ederse” ifadesi buradaki niyetin ne olduğu konusunda kuşku bulutlarını toplasa da, FBI’ın meseleye dâhil olması, her durumda önemli bir gelişme olacaktır.

İşin aslı, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini yaptığına dair daha fazla ne kadar kanıta ihtiyaç varsa, burada da benzer bir durum söz konusu.

Bir hafta içinde karşımıza çıkan bütün parçalar, tek bir adreste toplanıp fotoğrafı tamamlıyor.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşini gönülden yaparsan gönüller kazanırsın 14 Şubat 2019 | 5.684 Okunma 31 Mart akşamı iki kere iki kaç edecek? 13 Şubat 2019 | 6.229 Okunma Hatay’dan bildiriyorum 11 Şubat 2019 | 6.229 Okunma Hatay’dan bildiriyorum 11 Şubat 2019 | 0 Okunma İspanyol Yusuf’un ‘dönüş’ hikâyesi 07 Şubat 2019 | 446 Okunma
TÜM YAZILARI