İyi Parti’ye kim operasyon çekiyor?

“Operasyon” lafını Meral Hanım dâhil İyi Parti içinde siyaset yapanların bol bol kullandığını biliyoruz. İşte şu son krizde de Akşener “Partiye operasyon yapılıyor” demedi mi?

Ocak 2019 sonunda Millet İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Tunç Soyer ismi açıklanınca, İyi Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, bu karara tepki göstermiş, “Sayın Soyer’in aday gösterilmesi parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır” diye bir açıklama yapmıştı.

Tepkinin nedeni şuydu:

Tunç Soyer, hem 12 Eylül sonrası “Ülkücüleri idama götüren savcı” olarak bilinen Nurettin Soyer’in oğlu idi, hem de İyi Parti ile HDP arasında bir seçim yapacak olsa, hiç tereddüt etmeden HDP diyebilecek CHP’liler kategorisinde yer alıyordu.

İyi Parti il başkanı açıklamasında, “Artık kendi başının çaresine baksın, bu işte biz yokuz” anlamına gelen bir cümle daha kurdu:

“Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluk alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır” sözleriyle.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 227 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 587 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum