İdlib sancısı

Rus savaş uçakları önceki gün İdlib kırsalına hava harekatı düzenleyince, bu saldırı, geniş kapsamlı çok daha büyük bir planının ilk adımı mı sorusu gündeme...

Rus savaş uçakları önceki gün İdlib kırsalına hava harekatı düzenleyince, bu saldırı, geniş kapsamlı çok daha büyük bir planının ilk adımı mı sorusu gündeme geldi.

‘Kapsamlı saldırı planı’ derken akla gelen şey, Salı günü olandan daha farklı.

Ona Grozni modeli deniyor.

2016 sonlarına doğru Doğu Halep’te, en son Guta’da örneklerini gördüğümüz, hastane, okullar dahil, hareket eden her şeyin hedef alındığı acımasız bir katliamın adı, ilk uygulandığı yerden aldığı isimle Grozni modeli oluyor.

Öyle bir acımasızlık yeniden sergilenecek olursa, bunun ortaya çıkartacağı risklerden biri, yüzbinlerce kişinin Türkiye sınırına doğru harekete geçmesi olacak.

O yüzden Ankara’nın Ruslarla yürütülen müzakerelerde en fazla üzerinde durduğu noktalardan birinin burası olduğu söylenebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meslek okulları eski cazibesine kavuşuyor mu? Milli Eğitim Bakanı ile konuştuk 09 Aralık 2021 | 108 Okunma “Yunanistan kalpten gidecek” 08 Aralık 2021 | 712 Okunma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 228 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 589 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar