Hatay’dan bildiriyorum

Dinmek için bizim gitmemizi bekleyen yağmurlu bir havada, Antakya’dan Samandağ’a beni götüren, konuşma hızına yetişemediğim için dediklerini iki kere tekrarlattığım kaptan pilot Duran Güzel’e...

Dinmek için bizim gitmemizi bekleyen yağmurlu bir havada, Antakya’dan Samandağ’a beni götüren, konuşma hızına yetişemediğim için dediklerini iki kere tekrarlattığım kaptan pilot Duran Güzel’e “Yazıda senden de bahsedeyim mi” diye sordum.

Ne yaptığımı hiç merak etmediğini fark ettiğim için ancak bu şekilde yanında ‘Şak şak’ eden klavye sesine dikkatini çekmeyi başardım.

İki gündür kalabalık bir gazeteci grubu olarak Hatay’dayız.

Anadolu Yayıncılar Derneği’nin düzenlediği panellerde Hatay’ın tarihini, medeniyet birikimini, çoğulculuk mirasını, güncel sorunlarını konuştuk.

Romalılar zamanında Antakya, devrinin üç büyük şehrinden biri imiş.

Roma, İskenderiye bir de Antakya.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara Libya’daki saldırıdan Birleşik Arap Emirlikleri’ni sorumlu tutuyor 08 Temmuz 2020 | 3.741 Okunma Adamına ya da ülkesine göre muamele 06 Temmuz 2020 | 2.155 Okunma Sağlık Bakanı Koca sağlık turizminin geleceğinden çok umutlu 04 Temmuz 2020 | 2.627 Okunma Sesi on yıllar öncesinden gelen barolar… 01 Temmuz 2020 | 2.426 Okunma Akdeniz’de petrol bulabilecek miyiz? Enerji Bakanı Fatih Dönmez’den özel açıklamalar 29 Haziran 2020 | 2.754 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar