Fransa ile Yunanistan arasında yapılan savunma anlaşması: Ankara bu konuda ne düşünüyor?

Son günlerde komşumuz Yunanistan’ın, Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı kışkırtıcı eylemlerinde yeniden bir tırmanış yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Nautical Geo...

Son günlerde komşumuz Yunanistan’ın, Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı kışkırtıcı eylemlerinde yeniden bir tırmanış yaşanmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Nautical Geo isimli araştırma gemisi, Girit’in doğusu ve Kıbrıs’ın güneybatısında Türkiye’nin kıta sahanlığını ihlal teşebbüsünde bulundu.

Devamında, Ege’de, İzmir’in hemen karşısındaki Koyun Adası’nda, Savunma Bakan Yardımcısı’nın katılımıyla bir askeri tatbikat yaptılar.

Ayrıca Yunan Bakan Yardımcısı, arkasında İzmir görünecek şekilde poz vererek sosyal medya hesabından buram buram şovenizm kokan şöyle bir paylaşımda bulundu:

“Her ada, her küçük ada, her kayalık adacık, bir Yunan yurdu! Her yerdeyiz.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fransa ile Yunanistan arasında yapılan savunma anlaşması: Ankara bu konuda ne düşünüyor? 09 Ekim 2021 | 305 Okunma “Meral Akşener’i HDP veto etti” 07 Ekim 2021 | 1.651 Okunma AK Parti’nin son anketlerinde vaziyet neyi gösteriyor? 06 Ekim 2021 | 5.035 Okunma Yeni yasama döneminde yargı reformu adına neler yapılacak? 02 Ekim 2021 | 131 Okunma Soçi’de çetin müzakereler 30 Eylül 2021 | 635 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar