Erdoğan’ın sürpriz ‘dış politika’ toplantısında neler konuşuldu?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçen hafta içinde Brüksel’e yaptığı ziyaretten olumlu izlenimlerle döndü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçen hafta içinde Brüksel’e yaptığı ziyaretten olumlu izlenimlerle döndü.

Çavuşoğlu, yaptığı görüşmelerin sonucunu değerlendirirken, “Somut adımların belirlenmesi için AB ile yol haritası oluşturmakta mutabık kaldık” ifadelerini kullandı.

Cumartesi akşamı, İstanbul’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Dış Politika Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Toplantıda, dış politika alanına giren birçok konu başlığının yanı sıra, AB ile yol haritası için ‘somut adımların’ belirlenmesi de konuşuldu.

Toplantıdan ajanslara geçilen fotoğrafa, sunumun yapıldığı ekranın görüntüsü da yansımıştı ve orada Yunanistan’la uzun bir aradan sonra bugün yeniden başlayacak olan görüşmelere atıfla, “İstikşâfi görüşmeler, Sayın Cumhurbaşkanımız’a arz” başlığı dikkat çekiyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.541 Okunma Yüzde 50 artı 1 kuralı meclis gündemine gelecek mi? 20 Kasım 2021 | 199 Okunma Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni müjdeler 18 Kasım 2021 | 388 Okunma AK Parti İstanbul’da 2023 seçimlerine nasıl hazırlanıyor? 17 Kasım 2021 | 3.362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar