Erdoğan’ın sürpriz ‘dış politika’ toplantısında neler konuşuldu?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçen hafta içinde Brüksel’e yaptığı ziyaretten olumlu izlenimlerle döndü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçen hafta içinde Brüksel’e yaptığı ziyaretten olumlu izlenimlerle döndü.

Çavuşoğlu, yaptığı görüşmelerin sonucunu değerlendirirken, “Somut adımların belirlenmesi için AB ile yol haritası oluşturmakta mutabık kaldık” ifadelerini kullandı.

Cumartesi akşamı, İstanbul’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Dış Politika Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Toplantıda, dış politika alanına giren birçok konu başlığının yanı sıra, AB ile yol haritası için ‘somut adımların’ belirlenmesi de konuşuldu.

Toplantıdan ajanslara geçilen fotoğrafa, sunumun yapıldığı ekranın görüntüsü da yansımıştı ve orada Yunanistan’la uzun bir aradan sonra bugün yeniden başlayacak olan görüşmelere atıfla, “İstikşâfi görüşmeler, Sayın Cumhurbaşkanımız’a arz” başlığı dikkat çekiyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’nun aymazlığı, Türkiye’nin aşı tedarik programını nasıl tehlikeye sokuyor? 01 Mart 2021 | 444 Okunma Ermenistan’da Türkiye ve Azerbaycan için hangi senaryo en iyisi 27 Şubat 2021 | 226 Okunma Erdoğan’dan İstanbul hamlesi: Yeni il başkanının bilinmeyen yönleri 24 Şubat 2021 | 2.422 Okunma Mustafa Destici ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmeden ilginç diyaloglar 22 Şubat 2021 | 992 Okunma PKK’yı aklamak, üzerinden yük almak, suçlarını örtmek 20 Şubat 2021 | 150 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar