Erdoğan’a o sözleri için ‘haksızdır’ diyebilir misiniz?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet'in bugünkü (10.03.2022)''Erdoğan’a o sözleri için ‘haksızdır’ diyebilir misiniz?'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün, AK Parti’nin Meclis Grup Toplantısı’nda millet-vekillerine hitap ederken, konuşmasının bir yerinde, muhalefet partilerine dönük dikkat çekici ifadeler kullandı.

“28 Şubat ittifakının karşı çıktığı hususlara baktı-ğımızda,” diye başlayan cümlesini şu türden başlıkları sıralayarak sürdürdü:

-Türkiye’nin kazanımlarından vazgeçeceklerini, sınır ötesi harekâtlarını bitireceklerini, bulunduğumuz yerlerden çekileceklerini,

-Ekonomiyi IMF’e teslim edeceklerini,

-Savunma sanayii, nükleer santral gibi büyük yatırımlara kilit vuracaklarını,

-S-400’leri geri vereceklerini,

-ATAK’ları atacaklarını,

-Yap-işlet-devret projelerini yerle yeksan edeceklerini,

-Bu hizmetleri verenleri pişman edeceklerini, tek parti devri karanlığına döndüreceklerini anlıyoruz.

Muhalefetteki 6 partinin, HDP’nin yarı açık, yarı gizli desteğiyle oluşturduğu kombinasyonun, şu an için sadece parlamenter sisteme geçiş konusunda uzlaşma sağladığı bilinse de, bu birlikteliğin seçimlere doğru bir seçim ittifakına dönüşme ihtimali yüksek.

Birbirlerine güvenmeseler de, birbirlerini yer yer kamuoyu önünde eleştirmekten/suçlamaktan çekinmeseler de, iktidarın bir parçası olma iddiasını koruyabilmeleri için, 7’si de birbirine muhtaç olan partiler bunlar.

Peki ama iktidara gelmeleri halinde nasıl bir yönetim sergileyecekler?

Nasıl bir Türkiye tasavvuru içindeler?

İçinden geçtiğimiz dönemde olduğu gibi ‘muhataralı zamanlarda’ nerede nasıl duracakları belli mi?

Zelenski’nin durduğu gibi mi duracaklar?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yabancı öğrenciler Türkiye’ye neden bu kadar çok ilgi gösteriyor? 16 Temmuz 2022 | 225 Okunma 1071, 1453, 1915, 15 Temmuz 2016 15 Temmuz 2022 | 112 Okunma Aşkınan tatil yapan yorulmaz 13 Temmuz 2022 | 304 Okunma Nebevi liderlik ve Hz. Muhammed (s.a.v.) 09 Temmuz 2022 | 78 Okunma ​Madencilikte daha büyük hedeflere doğru 02 Temmuz 2022 | 128 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar