Ekonomi ile ‘Beka’nın çarpışmasından böyle bir netice çıktı

Spor yazarlarının en büyük fobisinin uzatma dakikalarında atılan, skoru değiştiren goller olduğu söylenir.O vakte kadar yazı hazırlanmış, övülecek olan övülmüş, yerilecek olan yerilmiş ama son...

Spor yazarlarının en büyük fobisinin uzatma dakikalarında atılan, skoru değiştiren goller olduğu söylenir.

O vakte kadar yazı hazırlanmış, övülecek olan övülmüş, yerilecek olan yerilmiş ama son dakika golü, yazının ruhuna halel getirmiştir.

Bu teşbihi İstanbul için yapıyorum.

Ekrem İmamoğlu’na giden binde 3’lük oy oranının adres değiştirerek Binali Yıldırım’a yönelmesi halinde, (Yapılan itirazların sonucu değiştirme ihtimalini açık tutarak yazıyorum M.A) “Seçmen hangi mesajları verdi” temalı siyasi analizlerin yönü de bambaşka olacaktı.

Sonuçta seçimlerde insanlar birbirinden habersiz şekilde oy kullanıyor, günün sonunda oy dağılımını gösteren istatistik verileri ortaya çıkıyor ve ‘Ortalama akıl ne diyor’ sorusu üzerinden seçim mesajlarının analizleri yapılıyor.

Bir dizi uyarı mesajını içeriğinde barındırmasına rağmen 31 Mart’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Ak Parti için bir ‘Güvensizlik sonucu’ ürettiğini söylemek mümkün değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul için son hafta atakları 20 Haziran 2019 | 43 Okunma Mısır’ın aslan yüreklisi Hakk’a yürürken 19 Haziran 2019 | 1.812 Okunma En kötü senaryoya göre hazırlık 17 Haziran 2019 | 2.307 Okunma S-400 üzerinden bilek bükme çabaları 13 Haziran 2019 | 2.176 Okunma İstanbul adayları ‘düelloya’ nasıl hazırlanıyor? 12 Haziran 2019 | 2.233 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar