Ekonomi ile ‘Beka’nın çarpışmasından böyle bir netice çıktı

Spor yazarlarının en büyük fobisinin uzatma dakikalarında atılan, skoru değiştiren goller olduğu söylenir.O vakte kadar yazı hazırlanmış, övülecek olan övülmüş, yerilecek olan yerilmiş ama son...

Spor yazarlarının en büyük fobisinin uzatma dakikalarında atılan, skoru değiştiren goller olduğu söylenir.

O vakte kadar yazı hazırlanmış, övülecek olan övülmüş, yerilecek olan yerilmiş ama son dakika golü, yazının ruhuna halel getirmiştir.

Bu teşbihi İstanbul için yapıyorum.

Ekrem İmamoğlu’na giden binde 3’lük oy oranının adres değiştirerek Binali Yıldırım’a yönelmesi halinde, (Yapılan itirazların sonucu değiştirme ihtimalini açık tutarak yazıyorum M.A) “Seçmen hangi mesajları verdi” temalı siyasi analizlerin yönü de bambaşka olacaktı.

Sonuçta seçimlerde insanlar birbirinden habersiz şekilde oy kullanıyor, günün sonunda oy dağılımını gösteren istatistik verileri ortaya çıkıyor ve ‘Ortalama akıl ne diyor’ sorusu üzerinden seçim mesajlarının analizleri yapılıyor.

Bir dizi uyarı mesajını içeriğinde barındırmasına rağmen 31 Mart’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Ak Parti için bir ‘Güvensizlik sonucu’ ürettiğini söylemek mümkün değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Babamız da oğlumuz da burada olur” 11 Aralık 2019 | 2.102 Okunma Bunun adı ‘siyasi fesatlık’ değilse nedir? 09 Aralık 2019 | 3.538 Okunma Türkiye’nin ‘mavi vatan’ sınırları nasıl genişledi? 07 Aralık 2019 | 2.547 Okunma Ellerinde bir tek yaptırım sopası kaldı ama o da tavsadı 04 Aralık 2019 | 2.269 Okunma Çadırın orta direği çatırdıyor 02 Aralık 2019 | 3.026 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar