CHP’nin hayalinde nasıl bir TSK var?

Silahlı Kuvvetler’in siyaset konusu yapılması mı demiştiniz? Merak ettim şimdi. Ali Mahir Başarır, Kılıçdaroğlu’na bugün böyle diyorsunuz ama siz de dün bunları söylemiştiniz dese Kemal Bey nasıl bir cevap verir acaba?

Bu köşeler babamızın malı olmadığı için, farklı dünyaların insanlarıyla ilgili yazıp çizerken de ‘adaleti’ gözetmemiz gerekiyor.

Haklarında hükümler verdiğimiz insanların ‘meramını’ düzgün aktarmamız gerekiyor.

Önyargılı olmamak ve çarpıtma güdüsüyle hareket etmemek gerekiyor.

Bu yazıya niyetlenirken, bu hassasiyetler nedeniyle kendimi birkaç kere, ‘önyargılı davranma’ diye telkinde bulunurken yakaladım.

Bu telkini kendi kendime defalarca yapmama rağmen, ulaştığım bütün veriler, aklıma ilk gelen fikrin doğruluğunu teyit etmekten başka bir işe yaramadı.

CHP Mersin milletvekilinin TSK’yı hedef alan hakaretinden söz ediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 541 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.303 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma Yüzde 50 artı 1 kuralı meclis gündemine gelecek mi? 20 Kasım 2021 | 199 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar