CHP’nin hayalinde nasıl bir TSK var?

Silahlı Kuvvetler’in siyaset konusu yapılması mı demiştiniz? Merak ettim şimdi. Ali Mahir Başarır, Kılıçdaroğlu’na bugün böyle diyorsunuz ama siz de dün bunları söylemiştiniz dese Kemal Bey nasıl bir cevap verir acaba?

Bu köşeler babamızın malı olmadığı için, farklı dünyaların insanlarıyla ilgili yazıp çizerken de ‘adaleti’ gözetmemiz gerekiyor.

Haklarında hükümler verdiğimiz insanların ‘meramını’ düzgün aktarmamız gerekiyor.

Önyargılı olmamak ve çarpıtma güdüsüyle hareket etmemek gerekiyor.

Bu yazıya niyetlenirken, bu hassasiyetler nedeniyle kendimi birkaç kere, ‘önyargılı davranma’ diye telkinde bulunurken yakaladım.

Bu telkini kendi kendime defalarca yapmama rağmen, ulaştığım bütün veriler, aklıma ilk gelen fikrin doğruluğunu teyit etmekten başka bir işe yaramadı.

CHP Mersin milletvekilinin TSK’yı hedef alan hakaretinden söz ediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk ziyareti: 2023 hazırlıkları şimdiden başladı mı? 09 Ocak 2021 | 2.008 Okunma Biden döneminde ABD ile ilişkiler ‘öngörülebilir’ hale gelir mi? 06 Ocak 2021 | 384 Okunma Son anketlere göre çanlar kimin için çalıyor? 04 Ocak 2021 | 2.124 Okunma Babacan, başörtüsü, CHP: Buna gerçekten inanmalı mıyız? 02 Ocak 2021 | 1.674 Okunma Ekonomide dolarizasyon dönemi bitiyor mu? 30 Aralık 2020 | 386 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar