Bölünme değil bölüşme

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hafta sonu gittiği Diyarbakır’da bölgenin kalbine dokunan yeni, güzel mesajlar verdi.“Diyarbakır’ı istismar etmek için değil, imar etmek, huzura kavuşturmak için...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hafta sonu gittiği Diyarbakır’da bölgenin kalbine dokunan yeni, güzel mesajlar verdi.

“Diyarbakır’ı istismar etmek için değil, imar etmek, huzura kavuşturmak için çalışıyoruz. Biz milletimize bölünmeyi değil, bölüşmeyi teklif ettik, ayrımcılığı değil kardeşliği teklif ettik” dedi.

Danıştay 8. Dairesi’nin ‘andımız’ kararının gündeme bomba gibi düştüğü bir ortamda Cumhurbaşkanı’nın Diyarbakır’dan bu sözlerle seslenmesi kıymete değerdi.

Erdoğan, Gençlik Şöleni için gittiği kentte, parti teşkilâtının organize ettiği yemekli toplantıya katıldı.

Kameralara açık bölümde, “Diyarbakır’daki oy oranlarımız, sokakta gördüğüm halkımızın ilgisini asla ifade etmiyor. Sorun her ne ise bulacak ve inşallah bunu da çözeceğiz” dedi.

Toplantının kapalı kısmında ise, AK Parti’nin Diyarbakır’da aldığı oy oranlarından memnuniyetsizliğini daha net ifadelerle dile getirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara’nın zor seçimi 25 Nisan 2019 | 5 Okunma Yumruk saymayı bıraksak iyi olacak sanki 24 Nisan 2019 | 1.048 Okunma İstanbul seçimlerinin akıbetine dair 10 soru 10 cevap 22 Nisan 2019 | 1.832 Okunma YSK, AK Parti’nin İstanbul itirazına nasıl karar verecek? 18 Nisan 2019 | 1.712 Okunma YSK İstanbul kararını ne zaman verecek? 17 Nisan 2019 | 1.274 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar