Biden dönemi ve Türk/Amerikan ilişkilerinin geleceğine dair senaryolar

Peki, Amerika’nın geri dönüşü Türkiye için nasıl bir anlam ifade edecek? Joe Biden, seçimleri kazandığının belli olmasından bu yana aradan 4 hafta geçmiş olmasına rağmen, Türkiye ile ilgili nasıl bir politika izleyeceğine dair açık sinyaller vermiş değil.

ABD’de 3 Kasım seçimlerinin sonuçlarının netleşmesinin üzerinden tam 4 hafta geçti.

4 hafta önce, yine bir Cumartesi günü Joe Biden’ın seçimleri kazandığının belli olmasından hemen sonra sorduğumuz sorunun geçerlilik süresi ise dolmuş değil.

O soru şu:

Yeni dönemde Türk/Amerikan ilişkilerini ne tür gelişmeler, nasıl bir atmosfer bekliyor?

Biden’ın ipi göğüslediğinin kesinleşmesinden bir gün sonra yaptığımız televizyon programında bu soruyu sorduğumuz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bir geçiş sürecinden söz etmiş, dolayısıyla bu sorunun cevabını almamızın da biraz gecikeceği yönünde bir imada bulunmuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 222 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 587 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar