Babalar, oğullar, adaylar…

CHP’nin İzmir için 12 Eylül’ün sıkıyönetim savcısı Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’i aday göstermesi, İyi Parti’yi sarstı.Bu sarsıntının dün sabah kahvaltısında...

CHP’nin İzmir için 12 Eylül’ün sıkıyönetim savcısı Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’i aday göstermesi, İyi Parti’yi sarstı.

Bu sarsıntının dün sabah kahvaltısında bir araya geldiğimiz Genel Başkan Meral Akşener ile ekibinin söz ve tutumlarına da yansıdığını fark ettik.

Haliyle zor bir durum var ortada.

Bir tarafta, yapılmış, deklare edilmiş bir işbirliği anlaşması, öbür tarafta, ‘Stockholm Sendromu’ gibi ağır bir sınavla muhatap olma durumu.

Akşener, daha ilk dakikada Tunç Soyer sorusu gelince, bir iki cümle kurup, birkaç sıra yanında oturan Genel Başkan Yardımcısı, 12 Eylül’de Nurettin Soyer’in hazırladığı iddianame ile yargılanan, ülkücü hareketin bilinen isimlerinden, Musavat Dervişoğlu’na söz verdi.

‘Damdan düşen biri’ olarak durumu o kurtaracaktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Huber Köşkü’nde korona günleri nasıl geçiyor? 01 Haziran 2020 | 2.508 Okunma Ufukta erken seçim gözüküyor mu? 30 Mayıs 2020 | 1.891 Okunma Türkiye ve Rusya Libya için uzlaşma sağlayabilecek mi? 27 Mayıs 2020 | 2.295 Okunma Suriye’den sonra Libya’da da Ruslarla baş başa mı kalıyoruz? 23 Mayıs 2020 | 2.745 Okunma Libya’da son gelişmeler neyin habercisi? 20 Mayıs 2020 | 2.723 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar