Babalar, oğullar, adaylar…

CHP’nin İzmir için 12 Eylül’ün sıkıyönetim savcısı Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’i aday göstermesi, İyi Parti’yi sarstı.Bu sarsıntının dün sabah kahvaltısında...

CHP’nin İzmir için 12 Eylül’ün sıkıyönetim savcısı Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’i aday göstermesi, İyi Parti’yi sarstı.

Bu sarsıntının dün sabah kahvaltısında bir araya geldiğimiz Genel Başkan Meral Akşener ile ekibinin söz ve tutumlarına da yansıdığını fark ettik.

Haliyle zor bir durum var ortada.

Bir tarafta, yapılmış, deklare edilmiş bir işbirliği anlaşması, öbür tarafta, ‘Stockholm Sendromu’ gibi ağır bir sınavla muhatap olma durumu.

Akşener, daha ilk dakikada Tunç Soyer sorusu gelince, bir iki cümle kurup, birkaç sıra yanında oturan Genel Başkan Yardımcısı, 12 Eylül’de Nurettin Soyer’in hazırladığı iddianame ile yargılanan, ülkücü hareketin bilinen isimlerinden, Musavat Dervişoğlu’na söz verdi.

‘Damdan düşen biri’ olarak durumu o kurtaracaktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meslek okulları eski cazibesine kavuşuyor mu? Milli Eğitim Bakanı ile konuştuk 09 Aralık 2021 | 130 Okunma “Yunanistan kalpten gidecek” 08 Aralık 2021 | 712 Okunma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 228 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 589 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar