Azerbaycan diyarından size selâm getirmişem

MEHMET ACET/BAKÜ Azerbaycan’da bir medya grubunun yöneticiliğini yapan Nahid Zambakışlı sitem ediyor:“Biz burada Türkiye’de olan her şeyi haber yapıyoruz. Diriliş Ertuğrul dizisi başladı mı herkes evine...

MEHMET ACET/BAKÜ

Azerbaycan’da bir medya grubunun yöneticiliğini yapan Nahid Zambakışlı sitem ediyor:

“Biz burada Türkiye’de olan her şeyi haber yapıyoruz. Diriliş Ertuğrul dizisi başladı mı herkes evine kapanıyor. Neden? Çünkü özümüz bu. Televizyonlardan sizin programlarınızı izliyoruz, yazılarınızı okuyoruz ama Türk medyasından aynı derecede ilgi göremiyoruz” diye.

Az düşündükten sonra özrü kabahatinden büyük bir cevap verdim:

“O kadar da değil ama Nahid Bey, Türkiye’deki televizyonlarda şifreli olarak yayınlanan maçları izlemek için Azerbaycan televizyonlarını açıyoruz” dedim.

Bir gün önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov’la görüşmemizde görev aldığımız medya grupları ile ilgili kendisinin sahip olduğu geniş malumat, zaten bizleri yeterince şaşırtmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.091 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.541 Okunma Yüzde 50 artı 1 kuralı meclis gündemine gelecek mi? 20 Kasım 2021 | 199 Okunma Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni müjdeler 18 Kasım 2021 | 388 Okunma AK Parti İstanbul’da 2023 seçimlerine nasıl hazırlanıyor? 17 Kasım 2021 | 3.362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar